امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122502
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سپاه، با فرارسیدن ماه محرم الحرام ماه پیروزی خون بر شمشیر مراسم سوگواری و عزاداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سپاه، با فرارسیدن ماه محرم الحرام ماه پیروزی خون بر شمشیر مراسم سوگواری و عزاداری کارکنان فرماندهی حفاظت سپاه برگزار شد.

سردار علی‌اصغر گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه در این مراسم با اشاره به حدیث «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه» اظهار داشت: امام حسین (ع) تا روز قیامت یک چراغ نورانی و عامل هدایت بشر است. حسین بن علی (ع) چراغ هدایتی است که همه انسانها در همه اعصار قادرند در تمام گرفتاریهای دنیوی و مشکلات روحی و روانی راه خود را بیابند و در مسیر حرکت درست قرار بگیرند.

وی با مهم دانستن تبیین تمام ابعاد قیام امام حسین (ع) توسط وعاظ و افراد آگاه افزود: اگر فلسفه قیام امام حسین (ع) بدرستی تبیین نشود ظلم بزرگی در حق ایشان است، ابراز احساسات و گریه کردن اگر چه لازم است اما به تنهایی کافی نیست بلکه تدبر در هدف قیام امام حسین (ع) و تمام رفتار و کردار آن امام همام که سراسر درس و عبرت است از ضروریات این ماه است.

گرجی زاده خوب زندگی کردن و خوب مردن را از جمله آموزه‌های قیام امام حسین (ع) نامید و اظهار داشت: خوب زندگی کردن و خوب مردن را از حسین (ع) باید آموخت، نوع رفتار امام حسین (ع) با دوستان و دشمنان، بهترین الگوی رفتاری است و این دو ماه محرم و صفر فرصت نابی است برای انتقال مفاهیم قیام آن امام بزرگوار.

وی افزود: آنچه در کربلا اتفاق افتاد یک جنگ عادی نبود بلکه ابتدایی‌ترین اصول حاکم بر جنگ در این حادثه رعایت نشد و ظالمانه‌ترین جنایات در این جنگ توسط دشمنان نسبت به امام حسین (ع) و خاندان گرانقدرشان انجام شد.

گرجی زاده با بیان اینکه امام زین العابدین (ع) یکی از مظلوم ترین چهره‌های داستان غم بار کربلاست از تحریفاتی که در مورد بیمار بودن ایشان مطرح می‌شود انتقاد کرد و اظهار داشت: آن امام فقط مدت کوتاهی بیمار بودند و همه زندگی ایشان به مجاهدت در جهت زنده نگه داشتن اسلام و واقعه عاشورا اختصاص پیدا کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها