امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12251
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از موسسه راهبردی «دیده‌بان»، وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای از انتقال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از موسسه راهبردی «دیده‌بان»، وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای از انتقال گروه دوم از اعضای این سازمان به آلبانی خبر داد که شامل 30 نفر بودند.

گروه اول از اعضای منافقین شامل 14 نفر بودند که پس از اخراج از عراق به کشور آلبانی منتقل شدند و پیش از این نیز دولت آلبانی به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اعلام کرده بود که آمادگی پذیرش 210تن از اعضای این گروهک را دارد.

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تشکر از کشور آلبانی، این انتقال را در راستای برقراری صلح و ثبات در کشور عراق دانسته است و از سرکردگان گروهک منافقین خواسته شده در مراحل انتقال به آلبانی نهایت همکاری را با سازمان ملل و دولت عراق به عمل آورند.

وزارت امور خارجه آمریکا مسئولیت هرگونه وقت کشی در فرآیند خروج از عراق را که ممکن است موجب خسارت جانی به اعضای این گروه شود را سرکردگان این گروهک دانست.

آمریکایی‌ها همچنین اضافه کردند که سرکردگان منافقین وظیفه دارند شرایط را برای دیدار آزادانه و آشکار اعضای این گروهک با ناظرین حقوق بشر سازمان ملل و پرسنل کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و یونامی فراهم سازند.

همچنین دولت آمریکا حمایت دوباره خود از «مارتین کوپلر» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در یونامی به دلیل مساعدت در جابجایی ساکنین کمپ لیبرتی را اعلام کرد.

سازمان منافقین حدود سه دهه پیش در جریان جنگ ایران و عراق به حمایت از صدام برخاست و در نزدیکی بغداد و در اردوگاه اشرف مستقر شد.

این سازمان که تاکنون 12هزار نفر از مردم ایران و تعداد زیادی از مردم مسلمان عراق را ترور کرده، سال‌های طولانی در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار داشت، اما آمریکا سال 2012 نام این سازمان را از فهرست گروه‌های تروریستی خود خارج کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار