امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122512
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، محمد حسن آصفری پیش از ظهر امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اظهار داشت: بر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، محمد حسن آصفری پیش از ظهر امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیروگاه شازند حق استفاده از سوخت مازوت را نداشته و باید از سوخت گاز استفاده کند.

*نیروگاه شازند حق استفاده از مازوت را ندارد

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه همچنین در صورتی که سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه تأمین نشود، مدیران مجموعه حق استفاده از مازوت را نداشته و باید فعالیت‌ها را متوقف کنند، اما متأسفانه مدتی است که شاهد استفاده از مازوت در نیروگاه هستیم و دودهای خروجی از دودکش‌های نیروگاه به خوبی این واقعیت را ثابت می‌کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طبق توافقاتی که با وزیر نیرو به عمل آمده نیروگاه شازند جزو دو نیروگاه مستثنی کشور است که به دلیل آلودگی هوا حق استفاده از سوخت مازوت را ندارند و نباید تحت هیچ شرایطی از این نوع سوخت استفاده کنند، اگر امروز وزیران نیرو و نفت در نوع سوخت نیروگاه با هم مشکل دارند باید این مشکل را برطرف کرده و نوع سوخت را تعیین کنند.

*بازی اتلاف وقت و زمان در مجموعه‌هایی که آلایندگی آنها به اثبات رسیده است

آصفری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از ارائه گزارش‌های سطحی و بدون تایید نتایج علمی در جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوا بیان داشت: بیش از 30 سال است که مردم این شهر با آلودگی هوا زندگی می‌کنند، نباید اجازه داد در جلسات کاهش آلودگی هوا وقت و زمان به ارائه گزارش‌هایی سطحی و بدون نتیجه مجموعه‌هایی که آلایندگی آنها به اثبات رسیده اختصاص یابد.

وی اظهار داشت: نیروگاه شازند، آلومینیوم‌سازی اراک و کارخانه املاح معدنی بخش اعظمی از آلایندگی هوای شهر را به خود اختصاص داده‌اند، اما متأسفانه می‌بینیم در جلسات کاهش آلودگی هوا وقت جلسه به ارائه گزارش‌های مشاوران این مجموعه‌ها که می‌کوشند این واقعیت‌ها را کتمان و توجیه کنند، سپری می‌شود، که رئیس کارگروه باید این مسئله را مدیریت کند.

*نیروگاه شازند، آلومینیوم‌سازی و املاح معدنی متهمان ردیف اول آلودگی هوا هستند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتشارات این نوع گزارش‌ها به هیچ وجه به صلاح مردم نیست، واحدهایی چون نیروگاه شازند، آلومینیوم‌ سازی اراک و کارخانه املاح معدنی متهمان ردیف اول آلودگی هوا هستند که با اقداماتی که انجام می‌دهند موجب افزایش آلودگی هوا شده‌اند و باید جلوی فعالیت این واحدها را گرفت و اجازه نداد بیش از این با سلامت مردم بازی شود.

آصفری خاطر نشان ساخت: آلایندگی این مجموعه‌ها واقعیتی انکار ناپذیر و مثل روز روشن است، اما شاهد بودیم آلومینیوم‌ سازی در برهه‌ای از زمان با گرفتن مشاور و ارائه گزارش‌هایی خلاف واقعیت نه تنها آلودگی را انکار کرد، بلکه مسئولان را به دروغ‌گویی هم متهم کرد و مدعی شد مسئولان به ما اتهام زده‌اند که این جای بسی تأسف است.
انتهای پیام/87001/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها