امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122513
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سردار ابراهیم عزیزی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: سازمان بسیج ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، سردار ابراهیم عزیزی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی که مروج و تحرک‌بخش در تحقق اقتصاد مقاومتی است، سعی دارد با نشانه گرفتن اقتصاد کشور زمینه و بستری را فراهم کند تا حرکت‌های اساسی و زیربنایی در این کشور شکل بگیرد.

وی با بیان اهداف آرمانی سازمان بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی و  محرومیت‌زدایی با حرکت‌های جهادی و بها دادن به امر سازندگی گفت: ما با چنین رویکردی به دنبال آن هستیم تا از عزم و اراده جوانان و تفکر فرهنگ ناب بسیجی و عاشورایی آنها استفاده کنیم تا یک حرکت مفید و رو به جلو را در تحقق اهداف و آرمان‌ها شاهد باشیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی لازمه تحول اقتصاد مقاومتی را بها دادن به عزم ملی و روحیه جهادی بیان کرد و افزود: بسیج در معنای حقیقی جلوه این اراده ملی و عزم جهادی است و پشتیبانی‌هایی که ما از این عرصه و تحقق اقتصاد مقاومتی انجام می‌دهیم به یقین منجر به استقلال اقتصادی و دستاورد عظیم خوداتکایی خواهد شد.

عزیزی رویکرد توانمندسازی بنیه اقتصادی را در جلوگیری از شوک اقتصادی با تفکر و جلوه بسیجی یادآور شد و عنوان کرد: ما با تفکر و جلوه بسیجی می‌توانیم از بروز بسیاری از اتفاقات و حوادث ناگوار جلوگیری کرده و اقتصاد شکننده خود را به سمت اقتصاد پویا حرکت دهیم.

این مسئول بهره‌گیری از ظرفیت‌های نسبی در تولید، کارآفرینی و توانمندسازی‌های داخلی را بیان کرد و ادامه داد: بسیاری از ظرفیت‌ها در این کشور به حال خود رها شده که باید آنها را شناسایی و وارد چرخه اقتصادی کنیم تا بیش از گذشته در کشور اهداف و آرمان‌ها تحقق یافته و عینیت پیدا کند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به توانمندی استان اردبیل در تولید محصول عدس و بی‌نیاز کردن کشور از واردات این محصول از کشور کانادا بیان کرد: ما دنبال آن هستیم تا از این ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها بهره گرفته و به سمت بی‌نیازی و رسیدن به استقلال اقتصادی حرکت کنیم.

عزیزی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز اگر به آزادی به مفهوم واقعی استقلال سیاسی و اصل جمهوریت و اسلامیت دست پیدا کرده و همچنان در استقلال اقتصادی لنگ می‌زند، باید قدر فرصت‌ها را بدانیم و توان‌مان را در رسیدن به قله استقلال اقتصادی به کار گیریم.

وی سوق دادن سرمایه‌های کوچک را به سرمایه‌های تولیدی مولد و سرشار از توانمندی و هدف‌گذاری صحیح و درست یادآور شد و گفت: خود استان اردبیل سرشار از ظرفیت‌ها و فرصت‌های تولیدی مولد است که باید در پیوند دادن ظرفیت‌های مردمی با ساختار حاکمیتی یک حرکت واقعی و راستین را انجام دهیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی ورود سازمان بسیج سازندگی را به حوزه اقتصاد مقاومتی در دو سال اخیر یادآور شد و افزود: فعالیت ما در سازمان بسیج جنبه عملیاتی به خود گرفته به طوری که سال گذشته 23 هزار و 500 واحد تولیدی اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی شده است.

عزیزی در پایان سخنان خود بیان کرد: امسال نیز تلاش می‌کنیم تا 39 هزار و 500 واحد تولیدی راه‌اندازی شود که از ابتدای سال تاکنون 27 هزار واحد تولیدی اقتصاد مقاومتی شکل گرفته که سهم استان اردبیل با پرداخت 75 درصد تسهیلات بیش از یک‌هزار و 128 واحد تولیدی کوچک و متوسط بوده است.

انتهای پیام/62001/ب30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها