امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122521
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، ناصر سراج ظهر امروز در حاشیه آیین معارفه بازرس کل استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، ناصر سراج ظهر امروز در حاشیه آیین معارفه بازرس کل استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سه نوع بازرسی وجود دارد که شامل بازرسی برنامه‌ای، بازرسی فوق‌العاده و بازرسی موردی است.

وی افزود: در بازرسی نوع نخست که برنامه‌ای است، در پایان سال محیط‌هایی را که حدس می‌زنیم مشکلی در آنها وجود داشته باشد و قانون را به صورت صحیح انجام نمی‌دهند، به صورت اتفاقی انتخاب می‌کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: مشخص است هر بازرس در آن سال چه نوع برنامه‌ای را باید اجرا کند و چه نوع بازرسی باید انجام دهد.

سراج گفت: در بازرسی نوع دوم، بازرسی به صورت فوق‌العاده انجام می‌گیرد و موارد‌ خاصی که پیش می‌آید، به دستور مقام معظم رهبری، رئیس قوه قضاییه، کمیسیون اصل 90 و درخواست ریاست جمهوری، بازرسی‌های فوق‌العاده در آنها انجام می‌دهیم و نتیجه را به مراتب مربوطه گزارش می‌کنیم.

سراج افزود: سومین نوع بازرسی که مهم‌ترین نوع بوده، بازرسی‌های اتفاقاتی است که مردم از ادارات و نهادهای دیگر مشاهده می‌کنند.

وی تصریح کرد‌: مردم این موارد را به صورت مستقیم یا با استفاده از سامانه به سازمان بازرسی کل کشور اطلاع می‌دهند و ما به مدیر آن اداره گزارش می‌کنیم و مدیر موظف است تا یک ماه بررسی کند و به سازمان گزارش دهد و اگر صحت داشت، به مراجع برای رسیدگی، مراتب را اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یک میلیون محیط بازرسی وجود دارد و اگر بخواهیم به صورت فیزیکی کار کنیم، امکان ندارد؛ ولی در فضای سایبر رصد می‌کنیم و اگر جایی احساس کنیم پول بیت‌المال جابه‌جا می‌شود، وارد می‌شویم و رسیدگی می‌کنیم.

انتهای پیام/2249/ب30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار