امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122526
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی امروز در همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره 1 ماده 91 ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی امروز در همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره 1 ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری اظهار داشت: نظام مالیاتی در دوران تحول قرار دارد و این تحول باید در همه ابعاد انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت تحول نظام مالیاتی در بخش نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و اصلاحات ساختاری سازمانی گفت: لازمه این کار این است که نظارت را به شکل جدیدی در آینده انجام دهیم، اما تا آن زمان ناچاریم از روش‌های موجود استفاده کنیم، تا به هدف آرمانی خود برسیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: در طرح جامع همان طور که مدیریت ریسک برای مؤدیان انجام می‌دهیم و آنها را به 3 بخش تقسیم می‌کنیم، در حوزه اداری و سازمانی هم مدیریت ریسک سازمانی برای کارکنان داریم.

وی افزود: نظام مالیاتی با توجه به کارکردش در اقتصاد کشور، همواره در معرض تهدید است و قبول داریم که بسیاری از همکاران ما پاک دست هستند، اما به هر حال افرادی هم هستند که در انجام این رسالت انحرافی در مسیر کارشان مشاهده می‌شود.

عسکری بیان داشت: یکی از رسالت‌هایی که داریم، جلوگیری از ایجاد این دامنه به عنوان یک اقدام پیش‌گیرانه است، اما اگر کسانی از این مسیر خارج شدند، باید شناسایی شوند.

وی گفت: در ماده 91 قانون خدمات کشوری فرصتی برای سازمان فراهم کرده که اگر کارکنان انحرافی داشتند، منتظر ارکان سازمان برای رسیدگی به آن نباشید و سرعت عمل را در نظام مالیاتی بالا ببریم، تا بتوانیم مسائل را کنترل کنیم.

وی گفت: هدف ما بالا بردن شأن اجتماعی کارکنانمان است، تا بتوانیم سلامت اداری را در نظام مالیاتی حاکم کنیم، چون نگاه جامعه به این سازمان باید به عنوان یک مجموعه کارآمد و اثرگذار باشد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها