امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۱۹:۲۶
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12253
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اعضای گروه 1+5 با صدور بیانیه‌ای مشترک از ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اعضای گروه 1+5 با صدور بیانیه‌ای مشترک از ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کردند.

در این بیانیه که نماینده آلمان روز چهارشنبه آن را در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرائت کرد، از ادامه «فعالیت‌های هسته‌ای بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت و آژانس انرژی اتمی» ابراز نگرانی عمیق شده است.

روند نصب سانتریفیوژهای جدید و عملیات ساخت یک رآکتور تحقیقاتی جدید از جمله فعالیت‌هایی است که نسبت به ادامه آن‌ها در این بیانیه ابراز نگرانی شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات غربی نوشته است که اعضای 1+5 قصد داشته‌اند بیانیه‌ای شدیداللحن‌تر منتشر کنند، اما این امر با مخالفت مسکو و پکن مواجه شده است. بنا بر این گزارش، روسیه و چین اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را اقدامی غیرسازنده می‌دانند.

دیپلمات‌های غربی می‌گویند منتظرند تا نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران مشخص شود، اما امید چندانی نسبت به بروز تغییر در مواضع تهران ندارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها