امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122533
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 122
‌به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد مخبر امروز در نشست خبری ‌دهه ایمنی راه‌ها اظهار داشت: دهه ایمنی راه‌ها از 14 ...

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد مخبر امروز در نشست خبری ‌دهه ایمنی راه‌ها اظهار داشت: دهه ایمنی راه‌ها از 14 آبان‌ماه آغاز می‌شود و تا 25 آبان‌ماه ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه ناوگان عمومی جاده‌ای قبل از آنکه در زمینه جابه‌جایی بار و مسافر حرکت کند باید کنترل شود، ادامه داد: ناوگان باید هر 6 ماه یک‌بار به مراکز معاینه فنی تحت نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه کرده و از نبود مشکل فنی مطمئن شوند.

مخبر اظهارداشت: البته قبل از هر سفر ناوگان عمومی جاده‌ای وسایل نقلیه توسط مدیران فنی کنترل می‌شود ضمن آنکه نظارت و بازدیدهایی نیز توسط نمایندگان سازمان راهداری در پایانه‌ها و استان‌ها انجام می‌شود.

معاون دفتر ترافیک سازمان راهداری بیان کرد: در 5 سال گذشته با کاهش 9.1 درصدی تلفات رانندگی در ناوگان عمومی جاده‌ای مواجه بود‌ه‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری دهه ایمنی راه‌ها از 14 آبان تا 25 آبان‌ماه بیان کرد: در این راستا با اتحادیه‌ها و انجمن‌های حمل و نقل مسافری عمومی برون شهری هماهنگ شده است تا در زمینه بلیت تخفیفاتی اعمال شود.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری اظهار داشت: همچنین در این ایام معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین مشمول تخفیف خواهد بود.

مخبر یادآور شد: شماره پیامکی به مسافران اتوبوس و ناوگان عمومی جاده‌ای اعلام می‌‌شود تا اگر از نحوه برخورد و رانندگی رانندگان رضایت داشتند به ما اعلام کنند که در تاریخ 17 آبان‌ماه (روز سفر سالم با وسایل حمل و نقل عمومی) از این راننده‌ها قدردانی شود.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری افزود: در این ایام، توزیع اقلام ترافیکی جهت ناوگان بار و مسافر انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: ‌روز 18 آبان ماه در این دهه ،با نام «راه و خودروی ایمن» نامگذاری شده است، در این راستا از قبل بخشنامه‌ای به ادارات ارسال کرده‌ایم تا راهداران با لباس فرم راهداری و با نصب تابلو در جاده‌ها حضور فعال داشته باشند.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری با بیان اینکه روز 19 آبان ماه‌ به نام «دانش‌اموزان و ایمنی» نام گذاری شده است، ‌گفت: تلاش کرده‌ایم تا مدارس حاشیه راه‌ها ایمن‌تر شود؛ ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها در دستور کار سازمان راهداری قرار دارد، بیان کرد و تا امروز بیش از 500 هزار نفر دانش‌آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

مخبر افزود: این اقدام موجب شده است کاهش 11 درصدی تلفات عابر پیاده دانش‌آموز در سوانح رانندگی داشته باشیم.

وی بیان کرد: در 22 آبان‌ماه (موتورسیکلت سواری ایمن) موضوع طرح ارتقاء ایمنی موتورسیکلت سواران را دنبال می‌کنیم.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری افزود: از 3 سال پیش تاکنون موضوع ارتقاء ایمنی موتورسیکلت سواران پیگیری شد که در این مدت زمان کاهش 14 درصدی تلفات موتورسیکلت سواران را در سوانح رانندگی داشتیم.

بنابراین گزارش در ادامه این مراسم مدیر برنامه‌ریزی و آموزشی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: در دهه ایمنی راه‌ها 500 پایگاه ثابت و سیار موقت فعال خواهند بود.

قوی‌دل بیان کرد: استقرار نیروها در پایگاه‌های امداد و نجات، اجرای مانورهای امداد و نجات جاده‌ای، هماهنگی با صدا و سیما برای اطلاع‌رسانی در مورد ایمنی و نجات جاده و تجلیل از امدادگرانی که در سوانح رانندگی دچار نقص عضو شده‌اند برخی از برنامه‌ریزی‌های ما برای دهه ایمنی راه‌ها است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها