امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122535
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورسی با وجود اینکه پیش‌بینی سود به بازار اعلام می‌کنند، اما بر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورسی با وجود اینکه پیش‌بینی سود به بازار اعلام می‌کنند، اما بر اساس NAV (ارزش خالص دارایی‌ها) ارزش‌گذاری می‌شوند.

امروز شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، در نماد سرمایه‌گذاری غدیر در اقدامی تأمل‌برانگیز EPS (پیش‌بینی سود هر سهم) 2485 ریالی و با پی بر ای 1.39 نمایش داده می‌دهد.

به گزارش فارس، فعالان بازار معمولاً در شرکت‌های سرمایه‌گذاری بر اساس تعداد شرکت‌های بورسی و غیربورسی نسبت به ارزش‌گذاری سهم اقدام می‌کنند بنابراین ارزش خالص دارایی‌ها مبنای تصمیم‌گیری سهامداران است.

براساس بررسی‌های به عمل آمده این سهم 124 تومان پیش‌بینی سود برای سال مالی منتهی به 30 آذر 93 پیش‌بینی کرده و مشخص نیست، چرا این رقم عجیب ای پی اس در سایت رسمی مدیریت فناوری بورس تهران نمایش داده می‌شود.

نکته جالب توجه اینست که در صفحه نمایشگر تأکید شده «برای مشاهده اطلاعات دقیق به سایت کدال مراجعه فرمایید» بنابراین روند به روز رسانی اطلاعات که وظیفه مسئولان فناوری است، با کندی انجام شده و سهامداران برای دریافت اطلاعات سطحی همانند ای‌پی‌اس و ... باید به کدال مراجعه کنند.

جالب‌تر اینکه با وجود ارزش‌گذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری به وسیله ارزش خالص دارائی‌‌ها، ای‌پی‌اس و نسبت (پی‌ بر ای) گمراه‌کننده‌ای نمایش داده می‌شود. 

به گزارش فارس، یکی از وظایف اصلی مدیران و مسئولان بورس ارائه اطلاعات شفاف‌، صحیح، به روز و به موقع است که این امر با وجود اعتراض‌های سهامداران هنوز جنبه عملی مؤثر به خود نگرفته است.

پیش‌از این نیز سهامداران نسبت به تأخیر در بروزرسانی اطلاعات در سایت tsetmc گلایه‌هایی مطرح کرده‌اند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها