امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122537
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 119
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، در نشست 176 شورایعالی هماهنگی ترابری کشور ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، در نشست 176 شورایعالی هماهنگی ترابری کشور اعلام شد: در نیمه نخست امسال 88 میلیون نفر و در مدت مشابه سال گذشته 109 میلیون نفر از طریق وسایل حمل ونقل عمومی جاده­ای برون شهری جا‌به‌جا شده‌اند که با توجه به کم نشدن سفرها نشان می‌دهد که مسافران در سال 93 از وسایل شخصی حمل ونقل بیشتر استفاده کرده‌اند.

همچنین در بخش عملکرد حمل ونقل جاده‌ای در حوزه ترانزیت در نیمه امسال 8.6 میلیون تن تزانزیت شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد 7 درصدی را در وزن کالا‌های ترانزیتی از کشور را نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش در شورایعالی هماهنگی ترابری کشور اعلام شد: در حوزه ریلی در 6 ماهه نخست امسال 13.2 میلیون نفر مسافر و 17 میلیون تن کالا از طریق راه‌آهن جا‌به‌جا شده است.

همچنین در بخش حمل ونقل هوایی در مجموع پروازهای داخلی و خارجی طی نیمه نخست امسال 15 میلیون نفر جا‌به‌جا شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته رشد 16 درصدی را نشان می‌دهد.

در بخش عملکرد حمل ونقل دریایی در نیمه نخست امسال نیز 8.8 میلیون نفر از طریق شناورهای دریایی جا‌به‌جا شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 11 درصدی را نشان می دهد.

بررسی راهکارهای رفع موانع و روانسازی تردد در مرزهای زمینی از دیگر نکات مورد بررسی در نشست 176 شورایعالی هماهنگی ترابری کشور بود که پس از تبادل نظر اعضا تصمیمات لازم برای رفع موانع اتخاذ شد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها