امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122538
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 116
به گزارش فارس به نقل از بیزینس تایمز، افشاگری در مورد گروه یاد شده که Axiom نام دارد، تنها چند هفته قبل از دیدار اوباما و جان کری رییس جمهور و وزیر ...

به گزارش فارس به نقل از بیزینس تایمز، افشاگری در مورد گروه یاد شده که Axiom نام دارد، تنها چند هفته قبل از دیدار اوباما و جان کری رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا با مقامات چینی در پکن در مورد موضوعات مختلف و از جمله نبردهای سایبری صورت گرفته است.

شرکت آمریکایی Novetta Solutions گزارشی در این مورد منتشر کرده که نشان می‌دهد هکرهای چینی گروه Axiom بیش از 43 هزار رایانه را در آمریکا مورد هدف قرار داده اند. نفوذ به رایانه‌های 500 شرکت بزرگ ایالات متحده، گروه های مدنی، نهادهای دانشگاهی، گروه‌های روزنامه نگاری و ... از جمله اهداف Axiom بوده است.

منابع خبری آمریکایی جنجال گسترده ای را در این زمینه به راه انداخته و می گویند حملات صورت گرفته پیچیده و منظم بوده و به دقت سازماندهی شده است. همچنین گفته می شود حملات مذکور از شش سال قبل در جریان بوده است. همچنین اف بی آی هم برای بررسی روابط احتمالی این گروه با دولت چین تحقیقاتی را آغاز کرده است.

دولت چین همیشه این نوع ادعاها را رد کرده و می‌گوید این دولت آمریکاست که با ترتیب دادن حملات سایبری گسترده و سازمان یافته به دنبال آسیب زدن به منافع ملی چین است و افشاگری های صورت گرفته و از جمله اسناد منتشر شده توسط ادوارد اسنودن هم این مساله را ثابت می کند.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها