امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122539
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 106
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری صبحانه، با توجه به اینکه مجوز سازمان توسعه تجارت که در تاریخ 9 مهرماه از سوی گمرک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری صبحانه، با توجه به اینکه مجوز سازمان توسعه تجارت که در تاریخ 9 مهرماه از سوی گمرک ابلاغ شده است، باید دید علت عدم توجه به مصوبه مهم و قاطعانه دولت در خصوص این ممنوعیت، چگونه قابل توجیه و دلیل قانونی آن چه بوده است؟

به گزارش صبحانه، دستور مهم و قابل تحسین دولت در اواخر شهریورماه مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهایی با حجم موتور بیش از 2500 سی سی، باعث شد تا رقابت برخی اقشار ثروتمند جامعه برای واردات خودروهای لوکس و نمایش فخرآور آن در جامعه تا حد زیادی کاهش یابد.

این دستور مهم دولت آنچنان قاطعانه بود که در آن تاکید شده بود حتی خودروهایی که در گمرک هستند و ترخیص نشده اند نیز قابلیت ورود به کشور نداشته و باید مرجوع شوند و خودروهای مناطق آزاد نیز مجددا باید فقط در محدوده قانونی خود حرکت کنند.

اما علاوه بر مصوبه دولت مبنی بر مجوز ورود 36 خودروی مرسدس بنز برای وزارت خارجه، بخشنامه ای از سوی گمرک خطاب به گمرکات سراسر کشور ارسال شده است که مجوز ورود وانت تویوتا دو کابین را صادر کرده است. بر اساس پیوست این بخشنامه مرکز واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، نمایندگی انحصاری تویوتا در ایران حجم موتور این خودروها را 2700 سی سی عنوان کرده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها