امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12254
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، بخش گسترده‌ای از معارضان مسلح از القصیر عقب نشینی کرده و به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، بخش گسترده‌ای از معارضان مسلح از القصیر عقب نشینی کرده و به منطقه«القاره» و «الضبعه» که در کنترل تروریست‌های لواء التوحید است گریخته‌اند.

از سوی دیگر نیز در پی شکست تروریست‌ها در نبرد القصیر در برابر ارتش سوریه معارضان مسلح که در القصیر حضور داشتند با عناصر گروهک تروریستی لواء التوحید درگیر شدند و تروریست‌ها مسئولیت این شکست را به عهده یکدیگر گذاشته‌اند. گزارش شده است که در این درگیری ها یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش سوریه در دو هفته گذشته عملیات گسترده‌ای برای باز پس گرفتن القصیر آغاز کرده بود؛ این منطقه در یک سال گذشته به پایگاهی برای تروریست‌ها تبدیل شد.

بسیاری از کارشناسان سیاسی باز پس گرفتن شهر القصیر به وسیله ارتش سوریه را ضربه سنگینی دیگر بر تروریست‌ها می‌دانند که از حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی کشورهای عربی منطقه و غرب برخوردارند.

شکست‌های معارضان سوری علاوه بر زمینه نظامی در زمینه سیاسی نیز ادامه دارد پیشتر «کمیته عمومی جنبش سوریه» که بخش گسترده‌ای از فعالان معارض حکومت سوریه را به خود اختصاص داده با انتقاد از ناتوانی ائتلاف معارضان از این ائتلاف کناره‌گیری کرد.

این کمیته در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود تأکید کرد که ناتوانی، فساد مالی و تأثیر و پیروی از  فشارهای خارجی را دلیل کناره گیری از این ائتلاف معارضان خارج نشین می‌داند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها