امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122541
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 86
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا شاهپری، معاون امور سیستم ها و دولت الکترونیک معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت رئیس جمهور در ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا شاهپری، معاون امور سیستم ها و دولت الکترونیک معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت رئیس جمهور در همایش الزامات اجرایی نقش راه توسعه دولت الکترونیکی در سخنانی با عنوان "تبیین تکالیف دستگاه های اجرایی و استانداریها بر اساس آیین نامه توسعه خدمات الکترونیکی" با اشاره به ماده 37 و 40 فصل 5 قانون مدیریت خدمات کشوری که ارتباط مستقیم با حوزه دولت الکترونیک دارد گفت: این مواد به صورت کاملتر مجددا در نسخه جدید این قانون که در دولت هست و قرار است در صحن علنی مجلس مطرح شود، وجود دارد.

شاهپری به سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغ مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : بندهای 15 17 18 12 این ابلاغیه مستقیماً به دولت الکترونیک مربوط است و سایر بندها نیز به نوعی با این حوزه مرتبط است.

وی با بیان بند ج ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه افزود: این ماده دولت را مکلف کرده نقشه راه دولت الکترونیک را تهیه و خدمات را به مردم ارایه دهد.

معاون امور سیستم ها و دولت الکترونیک معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت رئیس جمهور از تهیه 8 برنامه خبر داد و گفت: این 8 برنامه در قالب نقشه راه اصلاح نظام اداری تهیه و بند 2 آن توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی نظام اداری را در بر می گیرد و در نظر داریم برای ارزیابی سال جاری دستگاه‌های اجرایی از بین این 8 برنامه امتیاز دولت الکترونیک را از 200 به 350 ارتقا دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در جشنواره شهید رجایی امسال تقریبا کسانی که به عنوان کارشناس و مدیر نمونه انتخاب شده اند اغلب در حوزه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک فعال بودند.

شاهپری در ادامه در زمینه آیین نامه توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی مصوب شورای عالی اداری اظهار داشت: در این زمینه پس از مطالعات و بررسی کشورهایی نظیر کانادا، آمریکا سنگاپور، آلمان، مالزی، ژاپن، کره جنوبی و عربستان زیرساخت های دولت الکترونیک در این کشورها بررسی و بهترین کارها و اقدامات انجام شده از سوی آنان احصا و بر مبنای این مطالعات اقدامات اساسی برای تحقق آیین نامه پیش بینی شد.

وی با اشاره تهیه مدل مفهومی نقشه دولت الکترونیک کشور افزود: طبق ماده دوم آیین نامه قرار است تا پایان سال 93 شناسنامه خدمات دولت الکترونیک دستگاه های اجرایی توسط این دستگاه ها تکمیل شود.

شاهپری در مورد اصلاح بهبود روشهای انجام کار نیز افزود: دستگاه های اجرایی طبق ماده سوم آیین نامه موظف شدند با هدف تسریع در انجام کار و کاهش هزینه ها و زمان، روشهای انجام کار خود را در وب سایت ها قرار دهند و مستندات لازم را جهت تایید به معاونت توسعه ارائه دهند.

وی همچنین از تهیه پیش نویس آیین نامه آموزش کارکنان در سه سطح مدیران، کارشناسان فنی و کلیه کارمندان در حوزه IT و دولت الکترونیک با کمک تمام دستگاه ها خبر داد و گفت: انتظار داریم این پیش نویس تا یک ماه دیگر نهایی و به دستگاه های اجرایی ابلاغ شود.

شاه پری از آمادگی کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی رییس جمهوری در دریافت هرگونه پیشنهاد سازنده خبر داد و گفت: باید برنامه عملیاتی توسعه دولت الکترونیک دستگاه های اجرایی به امضای کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی ریاست جمهوری برسد.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار