امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122542
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 64
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران و سازمان آموزش فنی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران مقدمات ایجاد 8 هزار فرصت شغلی در استان تهران فراهم شد.

حمیدرضا خانپور در این مراسم ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهمنامه توسعه فعالیت‌های آموزشی و آموزشهای منجر به ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح استان تهران به وجود آید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با داشتن بیش از 6000 استاندارد شغلی کار آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای را بر عهده دارد و بر اساس دستور ویژه وزیر کار به این سازمان درباره آموزش‌های منجر به اشتغال پایدار، شناسایی مشاغل جدید را بر مبنای استانداردهای کشور و منطقه دنبال می کند.

خانپور گفت: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده کارآفرینان را شناسایی کردیم و تفاهم نامه‌هایی نیز در این راستا منعقد شده است و امیدواریم امروز با همکاری بنیاد و امضای این تفاهمنامه اشتغال 8 هزار نفر از جوانان جویای کار در استان تهران را در آینده‌ای نزدیک شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران ادامه داد: در این تفاهمنامه بحث اجرای آموزش‌های مهارتی را در راستای ایجاد مشاغل پایدار دنبال می‌کنیم که آموزش در مناطق محروم، زندان‌ها، پادگان‌های نظامی و انتظامی و محیط‌های تحت پوشش دستگاه‌های مختلف را شامل می‌شود.

وی از رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، فرش دستباف و تابلوفرش، آموزش غواصی و ورزش‌های هوایی، ماهیان زینتی و پرندگان زینتی به عنوان رشته‌های مورد نظر برای اجرای این طرح نام برد.

خانپور همچنین از اعطای مجوز تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد به بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران خبر داد و گفت: با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته درصددیم تا آموزش‌ها را به سمت بازارمحور ببریم تا افراد با دنیای واقعی کسب و کار آشنا شوند.

به گفته وی، زمانی در کشور با بحران افراد فاقد مدرک تحصیلی روبرو بودیم و امروز این موضوع بر عکس شده و بحران اشتغال در مورد دانش آموختگان و فارغ‌التحصیلان را داریم.

طرح آموزش و اشتغال در پرورش ماهیان زینتی به زودی آغاز می‌شود.

در این مراسم مدیر مرکز مطالعات و پژوهش‌های بنیاد توسعه کارآفرینی ماهیان زینتی نیز اعلام کرد به منظور ایجاد 8 هزار فرصت شغلی طرح آموزش و اشتغال در پرورش ماهیان زینتی به زودی آغاز می شود.

مودبی اعلام کرد: مرکز مطالعات و پژوهش‌ها در راستای بررسی ظرفیت‌های اشتغالزایی مشاغل در سال 92 اقدام به تحقیقات میدانی در زمینه‌های مختلف شغلی استان تهران کرده است.

وی افزود: نتیجه این تحقیقات طراحی مدل آموزش اشتغال محور بوده است که در این طرح سرفصل های آموزشی از مجموعه آموزش های فنی و حرفه ای که دارای توجیه اقتصادی می باشد در نظر گرفته شده است و متقاضیان پس ازطی دوره آموزشی با حمایت های مادی و معنوی و بانک های عامل اقدام به خود اشتغالی می کنند.

مودبی ادامه داد: تاکنون در این زمینه طرح های تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، تابلوفرش، معرق و ماهیان زینتی مورد بررسی و برخی اجرایی شده است.

وی ادامه داد: طرح پرورش ماهیان زینتی نیز به دلیل ظرفیت های موجود در کشور مدنظر قرار گرفته است که پس از شناسایی تولیدکنندگان استانی برتر این بخش در راستای برنامه های اجرایی قرار گرفته است.

مودبی اضافه کرد: در حال حاضر این طرح در مراحل اولیه است و در حال بررسی مدل های مختلف هستیم که پس از نهایی شدن تا دو هفته آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر طبق برنامه های به عمل آمده این ظرفیت وجود دارد که با حدود 10 میلیون تومان سرمایه گذاری در 20 متر مربع فضا حدود یک میلیون تومان درآمد پس از پایان دوره 6 ماهه به صورت ماهانه دریکسری ماهیان زینتی خاص محقق می شود.

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش های بنیاد با بیان اینکه برای فاز اول کار در سال 93 ، 20 نفر مشغول به کار می شوند ادامه داد: اگر هماهنگی‌های اداری خوب پیش برود هزینه‌های آذرماه اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها