امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122545
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 96
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، درحالی‌که سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار مربوط به نشست سیاست‌گذاری

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، درحالی‌که سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار مربوط به نشست سیاست‌گذاری پولی فدرال رزرو هستند، قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت پیش خرید و کاهش ذخایر آمریکا تقویت شد.

بر اساس این گزارش، اطلاعات منتشره از سوی موسسه آمریکن پترولیوم در روز سه شنبه نشان داد که ذخایر نفت خام امریکا هفته گذشته 3.2 میلیون بشکه در روز افزایش یافت، در حالی‌که ذخایر بنزین و فرآورده‌های نفتی بیش از انتظار کاهش یافت.

تاکایوکی نوگامی اقتصاددان در این‌باره گفت، در مجموع، ذخایر نفت خام و محصولات اصلی نفت کاهش یافت و سبب افزایش قیمت نفت در سایه بروز نشانه‌هایی از کاهش ذخایر شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 42 سنت افزایش 86.45 دلار فروخته شد. قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز 42 سنت افزایش یافت و 81.84 دلار فروخته شد.

یک تحلیلگر دیگر نفت گفت، در آستانه انتخابات کمیته بازار آزاد فدرال و نشست اوپک، انجام هر اقدامی دشوار است.

نوگامی افزود: بعید است که فدرال رزرو بیانیه واضحی در مورد زمان‌بندی افزایش نرخ بهره منتشر کند.

با افزایش ذخایر نفت شیل آمریکا و ظاهرا عدم تمایل اوپک به کاهش سقف تولید، قیمت نفت از پایان ماه ژوئن حدود 23 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

قیمت نفت پیش از افزایش‌های دیروز، در دو جلسه گذشته به علت کاهش پیش‌بینی قیمت نفت از موسسات و بانک‌های مختلف، حدود یک درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها