امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122551
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 125
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزیده‌ای از مهمترین اخبار اقتصادی امروز چهارشنبه هفتم آبان ماه ۹۳به شرح زیر است: * بررسی پرونده وکیل

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گزیده‌ای از مهمترین اخبار اقتصادی امروز چهارشنبه هفتم آبان ماه ۹۳به شرح زیر است:

* بررسی پرونده وکیل 32 میلیارد تومانی در دستور کار هفته آینده کمیسیون انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس از بررسی و در دستور کار قرار گرفتن پرونده وکیل 32 میلیارد تومانی وزارت نیرو در این کمیسیون پس از تعطیلات هفته آینده خبر داد.
امیرعباس سلطانی افزود: به هر حال مشکلی که در کشور و در اجرای اصل 44 است وجود دارد، این است که تمام وزارتخانه‌ها و مسئولان در برابر خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 مقاومت می‌کنند.
* بهبود فضای کسب و کار در ایران با صعود 2 پله‌ای نسبت به پارسال/ وام گرفتن در ایران سخت‌تر و حمایت از سرمایه‌گذاران کمتر شد

بانک جهانی در جدید‌ترین گزارش خود در مورد سهولت فعالیت‌های اقتصادی در ایران، از صعود 2 پله‌ای و رتبه 130 ایران در جهان خبر داد و اعلام کرد که علی‌رغم بهبود تجارت با ایران، حمایت از سرمایه‌گذاران در این کشور کمتر شده است.
این نهاد بین‌المللی برآورد خود در مورد رتبه ایران در سال گذشته را نیز اصلاح کرده است. بر اساس سال گذشته بانک جهانی، رتبه ایران به لحاظ سهولت کسب و کار 152 عنوان شده بود که در گزارش امسال به 132 تصحیح شده است.
* تنها 30 لیزینگ مجوز فعالیت دارند/ سرگردانی مردم در برابر 400 لیزینگ بدون مجوز/ بانک مرکزی اقدام کند

عضو انجمن شرکت‌های لیزینگ ایران گفت: بین 400 تا 500 شرکت لیزینگ در کشور وجود دارند که از این تعداد، تنها 30 شرکت دارای مجوز از بانک مرکزی هستند.
مسعود روحانی ادامه داد: این مسئله و همچنین تعداد زیاد شرکت‌های لیزینگی باعث شده تا مردم در برخورد با این شرکت‌ها سردرگم باشند که برای حل این مشکل باید بین بانک مرکزی، کانون لیزینگ و انجمن لیزینگ هماهنگی ایجاد شود، تا شرکت‌های لیزینگ ساماندهی شوند.

* واردات کانتینر یخچال‌دار مستعمل آزاد شد/ یک کانتینر داخلی بخرید، 2 تا خارجی دست دوم وارد کنید

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: واردات کانتینرهای یخچال‌دار همراه با کشنده کفی مستعمل که پیش از این مجاز نبود، با مصوبه دولت آزاد شد.
سیدعباس حسینی به این نکته اشاره کرد که البته این کانتینرها حداکثر باید با قدمت سه سال ساخت باشند و واردکنندگان می‌توانند به ازای خرید یک واحد کانتینر تولید داخلی، دو واحد کانتینر دست دوم خارجی وارد کنند.

* صدور مجوز تاریخی برای صنعت نفت/ کل درآمد میعانات گازی پارس جنوبی به وزارت نفت می‌رسد

برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت ایران به جای سهم 14.5 درصدی درآمد نفت، بخش عمده درآمد حاصل از فروش میعانات گازی پارس جنوبی که با ارزش‌ترین حامل خام انرژی در جهان محسوب می‌شود، بر اساس بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه 93 و با مجوز شورای اقتصاد در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است. 

بنابر این گزارش، بزرگترین مجوزی که به وزارت نفت داده شده است طرح توسعه جامع و یکپارچه اجرا و تکمیل فازهای ١١ تا ٢٤ پارس جنوبی و خطوط لوله انتقال گاز مربوط به این فازها با حدود ٢٩ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از محل فروش میعانات گازی تولیدی همین فازها بوده است.

* مالیات کارمند قبل از پرداخت حقوق است، اما برخی قانون را دور می‌زنند/ فرار مالیاتی ضد ارزش است

دادستان کل کشور با بیان اینکه کنترل و نظارت نفی اعتماد نیست، بلکه زمینه تداوم اعتماد است، گفت: دور زدن قانون و فرار مالیاتی ضد ارزش است و همه از این اقدام خسارت می‌بینند.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی تصریح کرد: اساس انقلاب اسلامی عمل به حق و نهی از باطل است و در نظام اداری امروز ملاک عمل به حق، عمل به قانون است و حتی قانون ضعیف هم باید به طور دقیق اجرا شود. همچنین هیچ کس نباید به خود اجازه قانون‌شکنی دهد.

* افزایش 70 هزار میلیارد تومانی توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها با 2 درصد کاهش نرخ سپرده قانونی

مدیرعامل بانک ملی با اشاره به پیشنهاد کاهش 2 درصدی سپرده قانونی به شورای پول و اعتبار، گفت: 2 درصد مانده سپرده‌ بانک‌ها 14 هزار میلیارد تومان است که با توجه به ضریب فزاینده، قدرت وام‌دهی بانک‌ها 70 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
عبدالناصر همتی با بیان اینکه این پیشنهاد باید توسط شورای پول و اعتبار بررسی شود، افزود: کاهش نرخ سپرده قانونی تا 10 درصد در اختیار شورای پول و اعتبار است، اما کاهش بیشتر آن نیازمند اصلاح قانون خواهد بود.

* هشدار صندوق بین‌المللی پول به کشورهای خاورمیانه برای اصلاحات اقتصادی

صندوق بین‌المللی پول به کشورهای خاورمیانه هشدار داد که با کاهش قیمت نفت، هزینه‌های خود را کاهش و دست به اصلاحات اقتصادی بزنند.
مسعود احمد مدیر منطقه صندوق بین‌المللی پول در آخرین گزارش چشم‌انداز اقتصادی منطقه اعلام کرد که اگر قیمت نفت به کمتر از 57 دلار در بشکه در یک دوره ثابت برسد مازاد بودجه 275 میلیارد دلاری کشورهای منطقه خلیج‌فارس به صد میلیارد دلار کاهش می‌یابد.

* ضریب نفوذ اینترنت طبق ثبت‌نام یارانه‌ها محاسبه شود

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران با یادآوری اینکه از سال 2012 تا 2014 رتبه ایران در دولت الکترونیک 5 رتبه کاهش یافته است، گفت: طی یک سال می‌توان این افت را جبران کرد.
رضا باقری اصل افزود: بحث دولت الکترونیکی ابزاری برای توانمندسازی دولت است و امروز دولت را کارآفرین می‌دانیم نه خدمت‌رسان. به عبارت دیگر، برای ارائه خدمت باید ضریب نفوذ اینترنت را بر اساس ضریب نفوذ ثبت نام یارانه‌ها در نظر بگیریم.

* ورود شاخص به کانال 74 هزار واحدی/ خودنمایی عرضه سنگین حقوقی در غول خودروسازی

شاخص کل بورس دقایقی قبل با افزایش 285 واحدی ورود پرقدرتی به کانال 74 هزار واحد تجربه کرد و در این بازار غول خودروسازی با حجم عرضه‌های سنگین شرکت‌های حقوقی مواجه شد.
بر اساس این گزارش، گروه خودروسازی با اقبال سهامداران مواجه شده و در اکثر نمادها صف خرید تجربه می‌کند؛ در این گروه ایران خودرو با حجم عرضه‌های سنگین حقوقی‌ها تا لحظه تنظیم این گزارش به میزان 24 میلیون سهم در محدوده 4 درصد مثبت معامله می‌شود.

* از سال 82 تاکنون 35 درصد تلفات سوانح رانندگی کاهش یافته/ وضع ما در قیاس با میانگین جهانی نامطلوب است

رئیس کارگروه اجتماعی، آموزش و فرهنگ ایمنی حمل و نقل کمیسیون ایمنی راه‌ها با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در کارگروه اجتماعی‌، آموزش و فرهنگ و ایمنی کمیسیون ایمنی راه‌ها به موضوعات مرتبط برای کاهش سوانح رانندگی بپردازیم، گفت: متاسفانه جایگاه ایران در میانگین جهانی در مورد سوانح رانندگی مطلوب نیست.
معید فر با بیان اینکه جایگاه ایران در میزان سوانح رانندگی در دنیا قابل قبول نیست گفت:‌کشورهای در حال توسعه بالاترین ارقام تلفات سوانح رانندگی دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. توسعه‌یافتگی با سوانح رانندگی ارتباط غیر مستقیم دارد البته هستند کشورهای در حال توسعه‌ای که سوانح رانندگی خود را کاهش دادند.

* صادرات گونه‌های ‌جنگلی همچنان ممنوع است/صادرات صنوبر با مجوز

مدیرکل دفتر بهره‌برداری جنگل و مرتع با بیان اینکه سالانه 700 هزار متر مکعب چوب وارد کشور می‌شود،‌ گفت: صادرات چوب تنها برای گونه صنوبر آن هم با مجوز سازمان‌ جنگل‌ها و وزارت جهاد برای تشویق زارعان به کشت انجام خواهد شد.
وجیه الله موسوی با بیان اینکه صادرات صنوبر در راستای تشویق زارعان آزاد شده است، افزود: برای صادرات چوب مستقیما باید مجوز از سازمان جنگل‌ها و وزارت جهاد کشاورزی اخذ شود و مقدار صادرات آن دقیقا تحت کنترل است و هر وقت از حد هشدار مقدار آن تجاوز کند قطعا جلوی آن را می‌گیریم.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار