امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122556
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه اقتصادی بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از بیزینس ریکوردر، بانک مرکزی آمریکا، در پایان نشست دو روزه خود در ...

به گزارش گروه اقتصادی بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از بیزینس ریکوردر، بانک مرکزی آمریکا، در پایان نشست دو روزه خود در واشنگتن از توقف کامل خرید ماهانه اوراق قرضه خبر داد. بدین ترتیب جانت یلن، رئیس این نهاد اجرای تدابیر حمایت اقتصادی بانک مرکزی از طریق خرید ماهانه اوراق قرضه را که در سال 2008 و در زمان ریاست بن برنانکی آغاز شده بود را متوقف می کند.

اقتصاد ایالات متحده آمریکا که از آغاز کار باراک اوباما بعنوان رئیس جمهوری این کشور متاثر از بحران جهانی اقتصادی بود، سه دوره تزریق نقدینگی به پیکره خود را تجربه کرد.

میزان خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا جمعا به رقم 4 هزار و 500 میلیارد دلار رسیده است.

مقامات بانک مرکزی آمریکا معتقدند بدنبال اجرای برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه میزان اشتغالزایی در کشور افزایش یافته، نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و بخش املاک و مسکن رونق به خود دیده است. بنابراین محلی برای ادامه اجرای این برنامه باقی نمی ماند.

پیش از این نیز بانک مرکزی میزان خرید ماهانه این اوراق را از 85 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار کاهش داده بود.

بانک مرکزی آمریکا از سال 2008 سه دوره برنامه خرید اوراق قرضه را به مرحله اجرا درآورد. دو دوره اول برای ایجاد ثبات در سیستم اقتصادی کشور اجرا شدند. و آخرین مرحله مربوط به شتاب بخشیدن به روند رشد بود.

بانک مرکزی آمریکا می‌گوید این تدابیر موثر بوده اند و نرخ بیکاری از رقم 8 درصد به زیر 6 درصد رسیده و اقتصاد کشور رشد داشته است و در اشتغالزایی در کشور نیز نقش داشته اند اما مخالفان حتی در میان اعضای بانک مرکزی می گویند نابرابری موجود بالا رفته ، حقوق و دستمزدهای مشاغل ایجاد شده در این زمان بالا نیست و رشد کلی اقتصادی نامنظم بوده است. کلا طبقه متوسط جامعه همچنان تحت فشار قرار دارد در حالی که سهامداران ثروتمندتر می شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها