امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122557
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 91
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در مصوبه دولت آمده است: واردت کانتینرهای یخچال دار همراه با کشنده و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در مصوبه دولت آمده است: واردت کانتینرهای یخچال دار همراه با کشنده و کفی به شرط قدمت حداکثر سه سال ساخت، آزاد است ولی به ازای واردات هر دو کانتینر خارجی باید نسبت به خرید یک کانتینر داخلی نیز اقدام شود و ثبت سفارش و واردات این کانتینرها تنها با گواهی خرید از تولید کنندگان داخلی امکان پذیر خواهد بود. البته بنا براین مصوبه، گواهی خرید فوق زمانی معتبر خواهد بود که به تائید وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده باشد.

قابل ذکر است در حال حاضر یکی از مشکلات بر سر راه صادرات محصولات، کمبود کانتینرهای یخچال دار است که به نظر می رسد با این اقدام هیات وزیران، روند صادرت محصولات کشاورزی سرعت بیشتری بگیرد.
متن مصوبه به شرح زیر است:

هیئت وزیران در جلسه 26/6/1393 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1. واردات کانتینر یخچال دار همراه با کشنده و کفی به شرط قدمت حداکثر سه سال ساخت، به نسبت یک واحد خرید از طریق تولیدکنندگان داخلی و دو واحد خرید خارجی با ارز متقاضی و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط مجاز است.

2. گواهی تأیید خرید از تولیدکنندگان داخلی برای ثبت سفارش و ورود توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می شود.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را در تاریخ 6/8/1393 برای اجرا به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها