امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122558
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 95
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد، ۵۰ کشور شرکت کننده در آن با امضای توافقنامه‌ای متعهد ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد، ۵۰ کشور شرکت کننده در آن با امضای توافقنامه‌ای متعهد شدند نسبت به تبادل اتوماتیک اطلاعات بانکی با یکدیگر همکاری کنند. هدف از امضای این توافقنامه مبارزه موثر با تقلب و فرار مالیاتی است.
 
براساس ارزیابی ها حدودا مبلغ ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد یورو در بانکهایی که تعهد شدیدی به حفظ اسرار بانکی دارند پنهان شده است. این میزان سالانه حدود ۱۳۰ میلیارد یورو برای نهادهای مالیاتی کشورها کسری در پی داشته است.
 
ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان گفت: «از این موضوع که کشورهای بسیاری نسبت به مشارکت در تبادل اطلاعات بانکی اقدام می کنند اطمینان دارم. با یکدیگر اقدام و همکاری کنیم تا نقشی در شفافیت، برابری و عدالت در دنیای قرن ۲۱ داشته باشیم.»
 
براساس مفاد این توافقنامه که از سال ۲۰۱۷ میلادی لازم الاجرا خواهد شد، اطلاعات مالی مشتریان بانکها از جمله حسابهای بانکی و میزان درآمد به صورت اتوماتیک بین کشورهای امضاء کننده توافقنامه مبادله می شود.
 
جزئیات و معیارهای این توافقنامه توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه مشخص شده است.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها