امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122567
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانسه تحقیقاتی پیرامون فعالیت مخفی پهپادهایی بر فراز نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور را ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانسه تحقیقاتی پیرامون فعالیت مخفی پهپادهایی بر فراز نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور را آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز پنج‌شنبه (امروز) به نقل از سخنگوی شرکت برق فرانسه EDF، گزارش داد از 13 تا 20 مهر پهپادهای بی‌نام و نشانی بر فراز 7 نیروگاه هسته‌ای پرواز می‌کردند اما هیچ خطری از جانب این پهپادها نیروگاه هسته‌ای را تهدید نمی‌کرد.

«اقدامات قضایی در دست اجراست تا ماهیت این پهپادها بررسی شود چراکه پرواز این پهپادها بر فراز نیروگاه هسته‌ای ممکن است برای امنیت این نیروگاه‌ها مخاطره‌آمیز باشد».

دوستداران محیط زیست گروه «گرین پیس» پیشتر از طریق مرز آلمان به حریم نیروگاه «فسن هیم» وارد شدند و تاریخچه ورود به حریم نیروگاه هسته‌ای در فرانسه را نیز دارند اما اعضای «گرین پیس» هرگونه دست داشتن در پروازهای هواپیماهای بی‌سرنشین را حوالی نیروگاه هسته‌ای فرانسه رد کردند.

«یانیک روسلت» ریاست کمپین ضد هسته‌ای «گرین پیس» گفته‌است این گروه دوستدار محیط زیست «کلیه فعالیت‌هایش را آشکارا انجام می‌دهد و مسئولیت کلیه اقدامات خود را می‌پذیرد».

سخنگوی شرکت برق فرانسه EDF ادامه داد این پهپادهای بی‌نام و نشان اواخر شب یا صبح زود و در ارتفاع هزار کیلومتر بر فراز نیروگاه‌های هسته‌ای «کریس مالوی» و «بوگی» در جنوب شرقی، «بلایه» در جنوب غربی، «کتنون» و «چوز» در شمال شرقی و «کراولین» در شمال و نیروگاه «نوگن سر سین» در نزدیکی پاریس در حال پرواز بودند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها