امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122570
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد: «همانطور که از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد: «همانطور که از آغاز مذاکرات ایران و 1+5 به وضوح اعلام کردیم، تمرکز ما بر موضوع هسته‌ای است. این به این مفهوم نیست که نگرانی ما درباره موضوعات مربوط به حقوق بشری، حمایت از تروریسم تغییر کرده است و ما به طور دائم آن نگرانی‌ها را مطرح کرده‌ایم و مطرح خواهیم کرد.»

وی ادامه داد: «بنابراین، در خصوص موضوع حزب‌الله، مواضع ما درباره حزب‌الله و حماس به طور قطع نیز تغییر نکرده است. همچنان معتقدیم که آنها جزء سازمانهای تروریستی خارجی هستند. ما درباره حمایت ایران از دو گروه نگران هستیم.»

جن ساکی بر رویکرد دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد و گفت: «من به وضوح اعلام می‌کنم که برکسی پوشیده نیست که هدف ما یک مسیر دیپلمایتک و ادامه یک مسیر دیپلماتیک و به کارگیری یک مسیر دیپلماتیک (در قبال ایران) است و به همین دلیل برنامه اقدام مشترک را دنبال می‌کنیم یا اینکه در حال اجرای آن هستیم و به همین دلیل ما به دنبال یک توافق جامع هستیم. بنابراین ما به دنبال جلوگیری از یک راه‌حل نظامی هستیم. فکر نمی‌کنم ما این موضوع را به صورت محرمانه نگه داشته باشیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: «ما به این حقیقت افتخار می‌کنیم که به توافقی دست پیدا کردیم که معتبر بود و توانست برنامه هسته‌ای ایران را از حرکت بازدارد و آن را به عقب راند. به طور قطع کارهای بیشتری باید صورت گیرد و به همین دلیل ما از اقدامات اضافی دوری می‌کنیم.»

جن ساکی از هدف مشترک رژیم صهیونیستی و واشنگتن در قبال برنامه هسته‌ای ایران گفت: «من فکر می‌کنم که هدفی که با اسرائیل به اشتراک داریم، جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است که البته در تمامی بخش‌های چگونگی رسیدن به این هدف با اسرائیل توافق نداریم به همین دلیل است که همه از اقدام نظامی حرف می‌زنند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اینحال درباره رایزنی با رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: «ما از بسیار نزدیک در سطوح بسیار بالا در تمامی مدت مذاکرات ایران، با اسرائیل رایزنی می‌کنیم.من می‌گویم که ما گفت‌وگوهای آشکاری داشتیم و با آنها درباره اینکه مذاکرات در کدام مرحله قرار دارد گفت‌وگو می‌کنیم و نگرانی‌های آنها را می‌شنویم»

ساکی در واکنش به اظهارات «علیرضا زاکانی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که گفته بود طبق اطلاعات و اخبار واصله توافقات هسته‌ای فی‌مابین هیئت ایرانی و طرف آمریکایی نهایی شده است، اما اولا سکوت دستگاه دیپلماسی کشور در برابر زیاده‌گویی نماینده مذاکره‌کننده آمریکایی که تکرار گزافه‌گویی آنهاست سبب پررویی، زیاده‌خواهی و هذیان‌گویی شیطان بزرگ، آمریکا شده است، گفت: «این واضح است که ما به توافقی دست پیدا نکردیم اگر غیر این بود، شما متوجه می‌شدید اما ما بر روی توافق در حال کار کردن هستیم. به طور قطع، ما در مرحله مهمی قرار داریم. این پیام را می‌خواهم ابلاغ کنم که ما از همان ابتدا می‌دانستیم که مخاطبان سیاسی و چالش‌های متفاوت سیاسی برای هر کشوری همچون ایران وجود دارد و این جای تعجب نیست.»

وی ادامه داد: کارشناسان فنی همچنان با یکدیگر دیدار می‌کنند، کارهای زیادی است که باید صورت گیرد.

وی در خصوص دیدار کری و اشتون در وزارت خارجه آمریکا گفت: این مهمانی به احترام اشتون که دوران ریاست او در حال اتمام است برگزار شد. ما در دو سال گذشته همکاری نزدیکی با وی داشتیم و می‌خواستیم که فرصتی برای تشکر از او به خاطر مدیریت وی در موضوعات بسیاری که با یکدیگر کار کردیم، داشته باشیم. این یک ضیافت شام کاری نبود اما به طور قطع جای تعجب نیست اگر ایران نیز مورد بحث قرار گرفته باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها