امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122572
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 8
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرلشگر ستاد «عبدالامیر الشمری» فرمانده عملیات بغداد طی یک کنفرانس خبری در بغداد گفت که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرلشگر ستاد «عبدالامیر الشمری» فرمانده عملیات بغداد طی یک کنفرانس خبری در بغداد گفت که طرح امنیتی ویژه‌ و جامعی در ماه محرم برای تامین امنیت عزاداران حسینی (ع) تدوین شده است.

پایگاه خبری «السومریه نیوز» با انتشار این خبر نوشت: الشمری در این کنفرانس خبری گفت: در این طرح که تنها به دهه اول محرم محدود نخواهد شد و بیشتر از آن ادامه خواهد داشت، تامین امنیت منطقه «کاظمین» نیز بیش از پیش انجام خواهد گرفت.

عراق از زمان سقوط صدام تاکنون هر ساله در دهه محرم شاهد افزایش حملات خشونت‌بار القاعده و بعثی‌ها علیه عزاداران امام حسین (ع) است به همین دلیل نیز در استانهای مختلف این کشور، به منظور تامین امنیت زائران و عزاداران طرح‌های امنیتی ویژه‌ای تدوین و اجرایی می‌شود تا شمار قربانیان حملات تروریستی احتمالی کاهش یابد. به ویژه که در سال جاری تکفیری‌های داعش که در مناطق مختلف از ارتش و نیروهای داوطلب مردمی شکست خورده‌اند، اکنون بیش از پیش به دنبال انتقام‌جویی هستند.

«یحیی الناصری» استاندار «ذی‌قار» هفته پیش از تدوین یک طرح امنیتی برای ماه محرم در این استان خبر داد و گفت که بیش از 15 هزار نیروی امنیتی در مناطق مختلف این استان مستقر خواهند شد و از کاروانهای عزاداری حمایت خواهند کرد.

«عثمان الغانمی» فرماندهی عملیات «الفرات الاوسط» نیز در یک کنفرانس خبری مشترک با فرماندهی پلیس کربلا از تدوین یک طرح امنیتی ویژه با 25 هزار نیروی امنیتی علاوه بر نیروهای داوطلب و بسیج مردمی خبر داد تا هرگونه تهدید تروریستی علیه عزاداران دفع شود.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار