امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122579
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تونی ابوت» نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که قوانینی برای جلوگیری از سفر جوانان افراط گرا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تونی ابوت» نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که قوانینی برای جلوگیری از سفر جوانان افراط گرا و تکفیری استرالیایی به سوریه و عراق برای پیوستن به داعش وضع می‌کند.

خبرگزاری «رویترز»، گزارش داد که ابوت در برابر نمایندگان پارلمان استرالیا از حضور دست کم 70 تبعه استرالیا در صفوف داعش در سوریه و عراق خبر داد.

نخست وزیر استرالیا تأکید کرد که  حدود صد تن دیگر در داخل استرالیا برای آسان‌سازی روند انتقال تکفیری‌ها به سوریه و عراق نیز فعالیت می‌کنند که دولت گذرنامه 79 نفر از آنها را باطل کرده است.

وی افزود: «قوانین جلوگیری از پیوستن استرالیایی‌ها به داعش برای حفظ امنیت کشورهای دیگری که این افراد به آن سفر می‌کنند و حمایت شهروندان استرالیایی وضع شده است، زیرا آخرین چیزی که می‌خواهیم در کشور داشته باشیم افرادی هستند که با دیدگاه‌های افراطی در کشورهای دیگر فعالیت تروریستی داشته‌اند».

ماه گذشته سازمان ملل از کشورهای عضو این سازمان خواسته بود مانع سفر شهروندانشان به عراق و سوریه برای پیوستن به داعش شوند و دارایی‌های افرادی را که به داعش پیوسته‌اند را بلوکه کنند.

بر اساس گزارش‌های امنیتی سازمان ملل تعداد افرادی که از کشورهای دیگر به عضویت داعش در سوریه و عراق درآمده‌اند از مرز هزاران نفر گذشته‌ است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها