امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122583
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 13
سپهبد «عثمان الغانمی»، فرمانده عملیات فرات میانی ارتش عراق به خبرنگار فارس در این کشور خبر داد که بیست و پنج هزار نیروی امنیتی در تامین امنیت کربلا ...

سپهبد «عثمان الغانمی»، فرمانده عملیات فرات میانی ارتش عراق به خبرنگار فارس در این کشور خبر داد که بیست و پنج هزار نیروی امنیتی در تامین امنیت کربلا در دهم ماه محرم الحرام شرکت می‌کنند.

الغانمی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره آزادسازی جرف الصخر ( دروازه کربلا) از چنگ تروریست های تکفیری همزمان با نزدیکی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: آزادسازی منطقه جرف الصخر ضربه محکم و غافلگیر کننده‌ای به بنیان تروریست‌های داعش بود زیرا سه منطقه کربلای معلی، حله و راه بغداد را به طور مستقیم تهدید می‌کردند.

الغانمی درباره طرح امنیتی ویژه روز دهم ماه محرم الحرام و سالروز شهادت امام حسین (ع) گفت: برنامه امنیتی برای روز دهم محرم بسیار بزرگ است و سرتاسر حوزه استحفاظی استان کربلا را پوشش می‌دهد تا این استان را از هر گونه خطر مستقیم یا غیرمستقیم مصون بداریم.

وی افزود:همگان از حجم تهدیدهای دشمنی که به دنبال اخلال در طرح امنیتی در استان کربلا یا استان نجف هستند اطلاع دارند بخصوص که این دو استان در دهه اول محرم و بخصوص روز عاشورا شاهد حرکت کاروان های عزاداران حسینی است.

وی افزود:در طرح تامین امنیت روز دهم محرم کربلا و نجف، فرماندهی پلیس استان کربلا، نیروهای ارتش و نیروهای مردمی مشارکت می‌کنند که در داخل و اطراف استان کربلا مستقر می شوند.

عثمان الغانمی گفت: این طرح امنیتی با طرح‌های سابق فرق‌هایی دارد چرا که این بار شمار زائران بسیار بیش‌تر از قبل خواهد بود و آوارگانی در محورهای کربلا، نجف و دیگر استان های همجوار هم عازم کربلا می شوند به همین منظور شمار زیادی اتوبوس برای جابجایی زائران اختصاص داده شده و شمار پست‌های ایست و بازرسی هم برای جلوگیری از تجمع زائران در محل این پست‌ها افزایش داده شده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها