امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122587
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز چهارشنبه دهها نفر از نیروهای نظامی کردستان عراق (پیشمرگه) وارد خاک سوریه شدند و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز چهارشنبه دهها نفر از نیروهای نظامی کردستان عراق (پیشمرگه) وارد خاک سوریه شدند و امروز گروه اول آنان شامل 10 نفر، از طریق ترکیه وارد شهر عین‌العرب (کوبانی) در شمال سوریه شدند. این افراد زمانی وارد کوبانی شدند که قبل از آنان ده‌ها نفر از عناصر گروهک ارتش آزاد، با کمک و تسهیلات ترکیه وارد کوبانی شدند.

یک مسئول ترکیه‌ای امروز گفت که 150 نیروی به «ارتش آزاد» وارد منطقه «مرسد بینار» در مرز سوریه و ترکیه شدند تا از آنجا به عین العرب (کوبانی) بروند.

در این راستا رئیس گروه موسوم به هیأت امنای مخالفان سوریه، به روزنامه الشرق الاوسط گفت: نیروهای ارتش آزاد که وارد کوبانی شدند مقیم ترکیه هستند و آن‌ها پیش از این پس از خروج از حلب، وارد ترکیه شده بودند.

از سوی دیگر به گزارش این روزنامه، گروهک تروریستی جبهة النصرة برخی از مناطقی که داعش در استان «ادلب» پس از درگیری در کوبانی از آن‌ها عقب نشینی کرد، به اشغال خود درآورده است و جبهة النصره برنامه‌ای برای اشغال مواضع ارتش آزاد دارد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار