امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122596
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اقتصاددادن و کارشناس فرانسوی از تبعیت اتحادیه اروپا از آمریکا در قبال بحران اوکراین به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اقتصاددادن و کارشناس فرانسوی از تبعیت اتحادیه اروپا از آمریکا در قبال بحران اوکراین به شدن انتقاد کرد.

«ژاک ساپیر» اقتصاددان فرانسوی در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی گفت: «اتحادیه اروپا در ابتدا قصدی برای حرکت در مسیر اعمال تحریم به شدتی که آمریکا به دنبال آن بوده، نبود اما آمریکا با تهدید اعمال تحریم علیه شرکت‌های اروپایی همکار با روسیه، کشورهای اروپایی را فریب داد؛ در واقع اتحادیه اروپا بین موضع برخی کشورها (لهستان و کشورهای حاشیه دریای بالتیک) که به شدت ضد روسی هستند و تهدید آمریکا به اعمال تحریم شرکت‌های اروپایی ناقض تحریم‌های واشنگتن گیر کرده بود. باید گفت در این موضوع سیاست خارجی اتحادیه اروپا کاملا در اختیار آمریکا قرار گرفت».

این شهروند و کارشناس ارشد اروپایی افزود: «اینطور دیده شده که فرآیند تحریم علیه روسیه تنها راهی است که اتحادیه اروپا می‌توانست به سیاستهای روسیه در کریمه و اوکراین واکنش نشان دهد اما موضوع آن است که استفاده از تحریم‌ها به ویژه تحریم اتحادیه اروپا(علیه روسیه) ضعف اتحادیه در مقابل آمریکا را نشان داد».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار