امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122605
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، صبح امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک پلمب شیرهای مازوت نیروگاه شازند به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، صبح امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک پلمب شیرهای مازوت نیروگاه شازند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا به تصویب اعضا رسید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این نشست گفت: شهر اراک از ابتدای سال جاری تا امروز 179 روز را با هوای سالم و 45 روز را با هوای ناسالم سپری کرده است.

امیر انصاری افزود: در مدت مشابه سال قبل تعداد روزهای سالم هوای شهر اراک 138 روز و تعداد روزهای ناسالم 86 روز بوده است که آمار مقایسه‌ای نشان دهنده کاهش 46 درصدی روزهای ناسالم طی سال جاری است.

وی با اشاره به وضعیت سوخت نیروگاه شازند تصریح کرد: این نیروگاه دارای چهار واحد است که از این تعداد یک واحد در دست تعمیر بوده و یک واحد گاز و دو واحد ترکیبی از گاز و مازوت را به عنوان سوخت به مصرف می‌رساند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان داشت: هر واحد این نیروگاه 24 مشعل دارد که 10 مشعل آن گاز و 14 مشعل آن مازوت مصرف می‌کند.

انصاری میزان مصرف گاز این نیروگاه را روزانه 4 میلیون متر مکعب گاز و یک میلیون و 400 لیتر مازوت اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش آلاینده‌ها در فصل سرما مصرف سوخت مازوت در این نیروگاه موجب افزایش آلایندگی هوای شهر می‌شود و با توجه به اینکه میزان گوگود ناشی از سوخت مازوت در هوای شهر در حال افزایش است، جلوگیری از مصرف سوخت مازوت در نیروگاه ضروری است که با توجه به این مهم درخواست داریم شیرهای مازوت نیروگاه پلمب شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی نیز گفت: تعیین میزان گاز مصرفی نیروگاه بر اساس سهمیه‌ای است که وزارت نیرو تعیین می‌کند، در این راستا بر اساس سهمیه ابلاغی از 29 مهر ماه سهمیه تعیین شده برای نیروگاه 25 درصد مصرف سوخت مازوت و 75 درصد سوخت گاز است.

جواد مهندس افزود: با توجه به سهمیه ابلاغی، نیروگاه از 29 مهر ماه 4 میلیون متر مکعب گاز مصرف کرده و مابقی سوخت آن از طریق مازوت تامین شده است.

وی تصریح کرد: ما تلاش داشتیم سهمیه سوخت مازوت نیروگاه را با پیگیری‌های انجام شده قطع کرده و سهمیه گاز را افزایش دهیم که در این راستا طی روزهای اخیر رایزنی‌هایی را با وزیر نیرو انجام دادیم.

در این نشست پلمب شیرهای مازوت نیروگاه شازند به تصویب اعضا رسید.
انتهای پیام/87001/غ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها