امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122606
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مولوی عبدالحمید در گفتگویی که روزنامه کریستین ساینس مانیتور آن را منتشر کرده است، با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مولوی عبدالحمید در گفتگویی که روزنامه کریستین ساینس مانیتور آن را منتشر کرده است، با اشاره به فعالیت تروریست‌های داعش در عراق و سوریه و انگیزه گرفتن گروهک جیش‌العدل گفت: «وقتی "جیش العدل" توسعه و پیشروی‌های داعش را می‌بیند آنها به نحوی تشویق می‌شوند و در ذهنشان می‌گویند وقتی آنها(داعش) در حال پیشروی هستند چرا ما اینجا همین کار را نکنیم».

وی تصریح کرد: «گروه‌های شورشی سنی در ایران به آن اندازه زیاد و بزرگ نیستند که دولت تشکیل دهند و حمایت مردمی هم برای این کار ندارند؛ آنها فقط اینجا و آنجا حملاتی می‌کنند تا بگویند که ما حضور داریم؛ کشوری هوشمند و عاقل است که دشمنش را دستکم نگیرد؛ ما باید مراقب باشیم که این موضوع را خیلی کوچک نشماریم».

وی با اشاره به موضوع سربازان گروگان گرفته شده توسط گروهک جیش العدل و پس از آن میانجیگری برای آزادی آنها هم گفت: «ما آنها را قانع کردیم که این سربازان باید آزاد شوند».

مولوی عبدالحمید با اشاره به دولت روحانی هم گفت: «ما به آنها (تروریست‌ها) گفتیم که دولت جدید به دنبال مذاکره است؛ بیایید و سعی در حل مشکلات از طریق گفتگو بکنید».

وی با اشاره به تلاش بریا آزادی سربازان ایرانی هم گفت: «اختلافات بین آنها (تروریست‌ها) سبب کشته شدن یک سرباز و همینطور ایجاد یک دسته جدید به نام "جیش النصر" شد؛ در حال حاضر مقامات امنیتی تعداد و میزان این گروه‌ها را کم ارزیابی کرده‌اند و نتیجه گرفته‌اند که می‌توانند مانع حملاتشان شوند».

امام جمعه اهل سنت زاهدان در پایان افزود: «ایجاد شغل بیشتر سبب تامین امنیت بیشتر خواهد شد و هر چه دولت بیشتر در این منطقه به دنبال همین مسسر برود این موضع خودش را بیشتر نشان خواهد داد؛ مردم به دنبال امنیت و مخالف هرگونه خشونت و افراطیگری هستند».
کریستین ساینس مانیتور اشاره نکرده که این مصاحبه را چه کسی و در چه زمانی با عبدالحمید انجام داده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها