امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122624
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 71
سکینه عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص لزوم توجه جدی دولت به بودجه حوزه زنان در لایحه بودجه سال آینده گفت: آمارهای زنان سرپرست خانوار، ...

سکینه عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص لزوم توجه جدی دولت به بودجه حوزه زنان در لایحه بودجه سال آینده گفت: آمارهای زنان سرپرست خانوار، زنانی که همسرانشان بیمه ندارند و دختران خود سرپرست، نشان می‌دهد که دولت باید برای کمک به این گروه از اقشار توجه جدی به بودجه حوزه زنان را در دستور کار خود قرار دهد تا از وقوع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری شود.

وی افزود: سال گذشته پیشنهاد اختصاص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به امور زنان مطرح شد اما متأسفانه اجرایی نشد در حالی که اگر این اتفاق می‌افتاد در اموری مانند افزایش مرخصی زایمان می‌توانستیم از این بودجه استفاده کنیم و دستگاه‌ها مکلف به اجرای آن می‌شدند اما هم‌اکنون شاهد هستیم که بسیاری از دستگاه‌ها افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه را به دلیل نداشتن بودجه کافی اجرایی نکردند.

این عضو فراکسیون زنان خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل اینکه طرح اختصاص یک درصد از بودجه دستگاه‌های اجرایی به امور زنان از سوی مجلس مطرح شد ما نمی‌توانستیم دستگاه‌ها را مکلف به اجرای این کار کنیم بنابراین آنها مجاز شده بودند تا این کار را انجام دهند اما دولت می‌تواند در لایحه بودجه‌ای که قرار است به مجلس ارسال کند این موضوع را لحاظ کرده و دستگاه‌ها را مکلف به رعایت این موضوع کنند.

عمرانی افزود: باید بودجه حوزه زنان در لایحه بودجه و در برنامه ششم توسعه به صورت پررنگ‌تر لحاظ شود و ما از دولت انتظار داریم در حوزه مشاغل زنان، زنان سرپرست خانوار، بیمه زنان خانه‌دار و افزایش مرخصی زایمان توجه و همت بیشتری داشته باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها