امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122630
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 62
هرمز شمس، چشم پزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره گل مژه تصریح کرد: گل مژه به صورت یک توده متورم، ...

هرمز شمس، چشم پزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره گل مژه تصریح کرد: گل مژه به صورت یک توده متورم، دردناک و قرمز رنگ در نزدیکی لبه پلک خود را نشان می دهد که این توده یک آبسه کوچک است که در اثر عفونت یا التهاب ریشه مژه‌ها ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: باکتری به نام استافیلوکوک و تماس دست های آلوده با پلک و رعایت نکردن بهداشت از جمله علل ابتلا به گل مژه هستند.

شمس تصریح کرد: گل مژه را به دو نوع داخل لبه پلک و خارج لبه پلک تقسیم می‌کنند که نوع داخلی گاهی به سمت پوست و گاهی به سمت ملتحمه چشم است اما نوع خارجی همیشه به سمت پوست است.

این چشم پزشک خاطرنشان کرد: گل مژه بیماری شایعی است که افراد در سنین مختلف می توانند به آن مبتلا شوند که یکی از علل ابتلا به آن را می توان التهاب لبه پلک نیز دانست.

وی درباره علائم و نشانه های بیماری گل مژه نیز گفت: ایجاد یک توده برجسته قرمز رنگ دردناک در لبه پلک، احساس سنگینی و درد پلک، ریزش اشک، خارش، سوزش از نشانه‌های این بیماری است.

شمس درباره درمان این بیماری نیز تصریح کرد: گل مژه‌ها ظرف چند روز به تدریج بهبود می‌یابند و مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند و در روزهای نخستین استفاده از کمپرس گرم باعث تسکین درد می‌شود و ممکن است به سر باز کردن گل مژه و تخلیه ترشحات چرکی کمک کند.

این چشم پزشک افزود: استفاده از داروهای آنتی بیوتیک یا مالیدن پماد آنتی بیوتیک درمان این بیماری را به دنبال دارد و فرد مبتلا اگر بهداشت را رعایت نکند برای بارهای دیگر نیز می تواند به این بیماری مبتلا شود پس بهداشت در این بیماری نقش اساسی دارد.

وی درباره شیوع این بیماری در جنس یا سن خاص نیز گفت: این بیماری در دو جنس به یک اندازه دیده می شود ضمن اینکه در بین افراد مسن به علت رعایت کمتر بهداشت بیش از بقیه سنین دیده می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها