امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122634
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه معصومه ابتکار پیش از ظهر امروز در جمع تشکل‌های مردمی محیط زیست آذربایجان غربی که در سالن جلسات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه معصومه ابتکار پیش از ظهر امروز در جمع تشکل‌های مردمی محیط زیست آذربایجان غربی که در سالن جلسات مدیریت پارک ملی دریاچه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مشکل خاصی برای احیای دریاچه وجود ندارد مسئله اصلی تغییر نگرش است.

وی تصریح کرد: اگر قدر نعمات خداوند را بدانیم از خیلی از مواهب طبیعت سرشار خواهیم شد و بازدهی طبیعت موجب استمرار حیات خواهد شد.

ابتکار بارندگی اخیر را در راستای احیای دریاچه ارومیه موثر دانست و افزود: باید برنامه‌ریزی جدی برای اجرای الزامات از جمله طرح اصلاح الگوی کشت و مصرف آب که مهم‌ترین مسئله در استان است، صورت گیرد.

وی گفت: ایران جزو کشورهایی است که در این کشور بهره‌وری آب با شاخص‌های جهانی هماهنگی ندارد و با وجود تنش‌های آب و محدودیت منابع آبی فرهنگ استفاده صحیح از منابع آب به درستی نهادینه‌سازی نشده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: اقداماتی که برای نجات میانگذر دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده بود باید پیاده شود و مسیر حرکت آب بین شمال و جنوب دریاچه برقرار شود.

ابتکار افزود: طرح‌های بالادست رودخانه‌های ورودی دریاچه ارومیه مورد بازنگری مجدد قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ارزیابی راهبردی از وضعیت منطقه باید صورت گیرد، خاطرنشان کرد: بحث حق‌آبه دریاچه ارومیه، پارک ملی دریاچه ارومیه و حفاظت از این دریاچه در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/61005/ش20/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار