امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122639
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 170
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زنبور هورنت بزرگ‌ترین زنبور سرخ جهان است که طول آن به 4.5 سانتی‌متر می‌رسد و طول ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زنبور هورنت بزرگ‌ترین زنبور سرخ جهان است که طول آن به 4.5 سانتی‌متر می‌رسد و طول بال‌های آن بیش از 6 سانتی‌متر است.

این زنبور دارای یک سر زرد با چشم‌های بزرگ است و قفسه سینه‌اش، قهوه‌ای تیره و شکمش قهوه‌ای و زرد است؛ این زنبورها شکارچیان توانمندی هستند و فقط یکی از آنها قادر به کشتن 40 زنبور عسل در یک دقیقه است.

زنبورهای عسل برای از بین بردن این دشمن بزرگ خود به جای بیهوده نیش زدن، با هم متحد می‌شوند؛ آنها در حالی که پرواز می‌کنند به همدیگر می‌چسبند، به شکل یک توپ در می‌آیند سپس همگی با هم شروع به لرزش و تولید گرما می‌کنند تا دشمن خود را بسوزانند.

زنبورهای عسل قادرند حرارتی تا 47.2 درجه سانتیگراد مانند شعله آتش انتقال دهند و از این طریق زنبور غول پیکر ژاپنی را به دام می‌اندازند؛ زنبورهای عسل می‌توانند حرارتی حدود 49 درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند اما زنبورهای هورنت قادر به تحمل بیش از 46 درجه سانتی‌گراد نیستند.


انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها