امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122641
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 40
عبدالرضا کردی امروز در حاشیه دومین نشست توانمندسازی علمی ‌و برنامه‌ای سازمان‌های مردم‌نهاد استان سمنان با رویکرد توسعه پایدار که در سالن جلسات اداره ...

عبدالرضا کردی امروز در حاشیه دومین نشست توانمندسازی علمی ‌و برنامه‌ای سازمان‌های مردم‌نهاد استان سمنان با رویکرد توسعه پایدار که در سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سمنان بیان کرد: یکی از کارهایی که اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان انجام داده، اجرای برنامه‌ای تحت عنوان سلسله همایش‌های توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد در استان سمنان است.

وی گفت: نخستین قسمت از این برنامه، شناسایی سازمان‌های فعال در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خدماتی است و دومین قسمت، مشخص کردن سطح توان، عملکرد، میزان موثر و توانمند بودن آنها در سطح استانی، ملی و حتی فراملی خواهد بود.

رئیس مرکز مطالعات خانواده در ایران سومین عملکرد را در این بخش توانمندسازی سازمان‌ها از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و علمی‌ دانست و گفت: با این روش، می‌توان نیاز‌های اجتماعی را بهتر شناسایی کرد تا برنامه‌ریزان و مدیران دولتی، فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را به شکلی مناسب و اثربخش پیش ببرند.

کردی افزود: در این نشست‌ها، حاضران با سرمایه‌های دولتی، اجتماعی، معنوی و اقتصادی سازمان‌های مردم‌نهاد آشنا شده و شیوه‌های اولویت‌بندی سرمایه‌ها و استفاده از توان و پتانسیل خیران و خردمندان اجتماعی و بهره‌مندی از افراد فعال مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوانند عملکردی متناسب با برنامه‌های توسعه کشور داشته باشند.

رئیس مرکز مطالعات خانواده در ایران افزود: در این جلسه‌ها، مقرر شده تا براساس هماهنگی با شورای سازمان‌های مردم‌نهاد استان سمنان، تمام سازمان‌ها ملزم به گذراندن دوره‌های آموزشی شوند و جهاد دانشگاهی به عنوان مجری برنامه‌های استانی مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه کارگروه‌های مختلفی از قبیل کارگروه برنامه‌ریزی، اقتصادی، برنامه و بودجه، اجتماعی، فرهنگی و درمانی در سازمان‌های مردم نهاد استان سمنان برای نخستین بار در کشور تاسیس شده است، افزود: این کار برای فعالیت بهتر و تخصصی است تا سمن‌ها اولویت‌ها و نیازهای استان را شناسایی و براساس آن مداخله و فعالیت کنند.
انتهای پیام/2249/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها