امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122645
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گچساران، سیدجواد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت عزاداری سید و سالار شهیدان به سه هدف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گچساران، سیدجواد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران با تسلیت عزاداری سید و سالار شهیدان به سه هدف برگزاری جشنواره امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: با برگزاری جشنواره امام رضا (ع) این جریان روز به روز در کشور تعمیق پیدا می‌کند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) پنچم ذی‌القعده را به عنوان روز تکریم امامزادگان عنوان کرد و گفت: در شورای انقلاب فرهنگی بر توجه هرچه بیشتر به امامزادگان و نامگذاری روزی به نام امامزادگان نیز تاکید شد.

وی توجه به فرهنگ رضوی را از دلایل مهم در برگزاری جشنواره امام رضا (ع) عنوان کرد و گفت: موضوع امامزادگان در کانون توجه مسئولان خصوصا اوقاف قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به برگزاری کنگره بین‌المللی امامزادگان اذعان کرد: بر اساس توافق با سازمان اوقاف و امور خیریه مقرر شد تعدادی از امامزادگان در کانون توجه ویژه قرار گیرند. برنامه داریم هر ساله در راستای تکریم از امامزادگان کنگره ملی نیز برگزار کنیم.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد از استان های فعال و فرهنگ‌مدار در برگزاری جشنواره امام رضا (ع) است، گفت: این استان در برنامه‌های مربوط به امام هشتم فعالیت‌های خوبی تاکنون داشته است و با حضور فعالی که در برنامه‌ها داشته می‌تواند در آینده میزبان برگزاری جشنواره امام رضا (ع) شود.

جعفری در بخشی دیگر از سخنان خود از رهاورد بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) گفت و افزود: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) بیشتر در حوزه فرهنگی فعالیت دارد.

این مسئول ادامه داد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد داشتیم، بخشی از اجرای کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) را انجام دادیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره وفاق کامل دارند، گفت: اهتمام همه مسئولان این استان در برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) ستودنی است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارزیابی از برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) چیست، گفت: اگر بخواهیم به این کنگره نمره دهیم به واقع مستحق نمره 20 است.

این مسئول در ادامه افزود: کنگره هم به لحاظ تعداد مقالات، کیفیت آن‌ها، محتوا و جوایز در نظر گرفته شده مناسب بود.

جعفری با بیان اینکه همه دست به دست هم دادند تا کاری بزرگ و در خور شأن امامزاده بی‌بی حکیمه (س) برگزار کنند، گفت: کنگره مذکور امروز از شبکه‌های ملی به صورت زنده و مستقیم پخش می‌شود که این امر اقدامی مناسب در معرفی هرچه بیشتر این امامزاده به کشور و حتی جهان است.

وی بر لزوم استمرار فعالیت‌های دینی و فرهنگی تاکید کرد و گفت: انجام کارهای فرهنگی باید مستمر و به نوعی جریان‌ساز باشد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) جریان‌سازی کنگره ملی بی‌بی حکیمه (س) را مناسب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری کنگره فراگیر شد و جریان‌سازی آن نیز بسیار مناسب بود.

جعفری با بیان اینکه رسانه‌ها باید بر استمرار برگزار کردن کنگره تاکید کنند، گفت: با برگزاری چند سال متوالی، امامزاده بی‌بی حکیمه (س) به همگان معرفی می‌شود.
انتهای پیام/82011/گ30/ض1002
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها