امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122646
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، استفان فریدریش شفر صبح امروز در موسسه جوانان آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام حسین (ع) همواره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، استفان فریدریش شفر صبح امروز در موسسه جوانان آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام حسین (ع) همواره در مسیر حق و حقیقت و آزادگی حرکت کرد، اظهار کرد: انقلاب و قیام امام حسین (ع) نمونه یک انقلاب واقعی و حقیقی در طول تاریخ است و مسیر حرکتی این امام بزرگوار سبب شد تا کسی همچون حر بن ریاحی که در سپاه یزید قرار داشت به وجدان خود رجوع کرده و از رفتارش پشیمان شود.

مولف کتاب حقوق الاجتماعی فی اسلام ادامه داد: امروز هم کشورهای سلطه‌گر نظیر آمریکا و اسرائیل باید همانند حر بن ریاحی به وجدان و درون خویش رجوع کرده و دست از جنگ و خونریزی و کشتار مظلومان جهان بردارند. 

این طلبه تازه مسلمان شده عنوان کرد: هنگامی که در طول تاریخ، انقلاب‌های گوناگون را بررسی می‌کنیم؛ درمی‌یابیم که تمامی این انقلاب‌ها با قیام کربلا دارای وجهه‌ای مشترک هستند و آن این است که انقلاب‌های صورت گرفته در سراسر جهان به خاطر مقابله با ظلم و برپایی عدالت شکل گرفت اما این نکته را هم باید در نظر داشت که انقلاب اسلامی ایران همانند قیام امام حسین (ع) علاوه بر تحقق حکومت اسلامی و برپایی عدالت به دنبال آزادگی و استقلال بود.

انقلاب ایران با هدف برپایی عدالت و رسیدن به حکومت اسلامی شکل گرفت

فریدریش شفر یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران دارای ارزش بالایی است زیرا سایر کشورها با وجود اینکه به خاطر مقابله با ظلم در برابر دولت‌های خویش ایستادند اما مشکلات اقتصادی و گرسنگی و شکاف بین دولت و ملت نیز در شکل‌گیری انقلاب‌هایشان نقش داشته اما در ایران اسلامی تنها باهدف برپایی عدالت و رسیدن به حکومت اسلامی، انقلابی ناب و الگو شکل گرفت.

طلبه علوم اسلامی در جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: انقلاب امام حسین (ع) هم به منظور رفع گرسنگی نبود بلکه تحقق عدالت به معنای واقعی و ایستادگی در برابر ستمگران و زورگویان از مهم‌ترین دلایل قیام این امام بزرگوار بود و انقلاب اسلامی در این مسیر حرکت کرد و باید این انقلاب همچنان در سطح جهان گسترش یابد.

انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه دهنده انقلاب کربلاست

وی با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) به همه ما و ملت‌های جهان آموخت که آزاده باشیم، گفت: این آزادگی باید مورد توجه تمام ملت‌های جهان قرارگیرد و بی‌تردید در آینده‌ای نه چندان دور انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه دهنده انقلاب کربلاست.

وی در زمینه اینکه چگونه مسلمان شده، افزود: در کشور آلمان 70 درصد مسیحی بوده اما به لحاظ اعتقادی 90 درصد لائیک هستند. در این کشور دین از سیاست جدا بوده و پاپ‌ها دین را برای تامین سود و منافع خود به ابزار تبدیل کرده‌اند؛ به همین دلیل مردم این کشور در اغلب موارد دین را قبول نداشته و در مسیر لائیک حرکت می‌کنند و من هم در ابتدا یک لائیک بودم که بنا به توصیه یکی از دوستان مسلمانم کتاب‌هایی را در مورد تاریخ و دین اسلام مطالعه کرده و به این نتیجه رسیدم که اسلام دین حق و حقیقت و عدالت است و به همین علت مسلمان شدم.

انتهای پیام/70005/ش30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها