امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122652
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه هم‌اندیشی خدایخانه با موضوع تأملی در معنای مسجد و ساخت آن، با حضور متخصصان و اساتید جوان رشته‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه هم‌اندیشی خدایخانه با موضوع تأملی در معنای مسجد و ساخت آن، با حضور متخصصان و اساتید جوان رشته‌های معماری، شهرسازی، فقه، حقوق، تاریخ، علوم اجتماعی و علوم سیاسی از مرداد سال جاری به همت اتاق معماری موسسه اشراق برگزار شد.
بازخوانی آراء فقهی و نظریات اندیشمندان سنت‌گرا در باب مسجد و بررسی وضعیت مسجد در معماری معاصر ایران و کشورهای اسلامی و همچنین بازخوانی سیره رسول الله در ساخت مسجد النبی و سیر تاریخی تحولات ساخت مسجد و افزونه‌های مساجد در دوره‌های مختلف به همراه بررسی صفات سازندگان مسجد از منظر قرآن از جمله مباحث مطرح شده در این هم‌اندیشی است.

بررسی آثار شاخص شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، بازخوانی قوانین و مقررات شهری در باب ساخت مسجد در شهر تهران و پژوهش‌هایی درباره رفتار شناسی در مسجد از دیگر موضوعات مطرح شده در مجموعه هم‌اندیشی خدایخانه بود.

نشست پایانی، ضمن جمع بندی مباحث گذشته با تدوین بیانیه هم اندیشی و تشکیل کمیته علمی مسجد در اتاق معماری موسسه اشراق به تعیین برنامه‌ها و فعالیت‌های آتی اتاق معماری درباره مسجد می‌پردازد.

پرسش‌های این نشست مسجد چیست؟  نقش و کارکرد آن کدام است؟ معماری مطلوب و الگوی ساخت مسجد چیست؟
 
این نشست شنبه (10 آبان) ساعت 16 در مؤسسه اشراق به نشانی خیابان سپهبد قرنی، شاداب غربی، شهریور دوم غربی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار