امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122658
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۶
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام عبدالرضا ایزدپناه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نهم بهمن سال ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام عبدالرضا ایزدپناه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نهم بهمن سال گذشته بود که حجت الاسلام سیدمحمدکاظم شمس را به سمت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قم منصوب و از زحمات حجت‌الاسلام محمدجواد جلالی رئیس سابق این اداره قدردانی شد. اما به یک سال هم نرسید که شمس از این سمت استعفا کرد.

حجت‌الاسلام سید محمد کاظم شمس پیش از این ریاست موسسه بوستان کتاب را عهده دار بود، و عضو هیئت انتخاب و خرید کتاب ارشاد قم هم بوده است.

بر اساس این گزارش دلیل استعفای حجت‌ الاسلام شمس اختلاف‌ نظر با برخی مسئولین حال حاضر در وزارت ارشاد عنوان شده است.

حجت‌الاسلام شمس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن تایید این خبر و با اعلام اینکه تنها 8 ماه و نیم در این سمت فعالیت داشتم گفت: در کارهای مدیریتی و خصوصا مدیریت فرهنگی باید دیدگاه واحد داشت و با مجموعه تحت فعالیت یکسان به کارها نگریست، در ارشاد معتقد بودم با توجه به اهمیت و پتانسیل موجود در حوزه علمیه باید به کتاب و موسسات فرهنگی بیشتر توجه داشت اما برخی مسئولین به هنر و فیلم توجه نشان می دادند.

وی با تاکید بر اینکه در مسئولیت جدید مشغول به فعالیت است و تودیع هم صورت گرفته گفت: روز 15 مهر مراسم تودیع من از ارشاد و معارفه‌ام در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم صورت گرفت و من در بخش معاونت توسعه مشغول فعالیت شدم.

وی در پاسخ به اینکه جایگزین شما در ارشاد قم چه فردی است، ابراز داشت: حجت‌الاسلام علی اسماعیلیان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ارشاد به جای بنده معارفه و مشغول فعالیت شدند.

بر اساس این گزارش، از دیگر مسئولیت‌های وی می‌توان به مسئول دانشنامه آثار شیعه در موسسه کتابشناسی شیعه از ابان 1390 ، معاون علمی موسسه کتابشناسی آثار شیعه از پنجم دی ماه 1391، عضو هیئت بررسی کتاب معاونت پژوهشی مرکز مدیریت حوزه علمیه خوهران، عضو هیئت مدیره انتشارات دارالحدیث، عضو هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از18 آذر 92، عضو هیئت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ناشران به انتخاب معاون فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از  19آذر 1392  هم اشاره کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها