امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122663
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در روزهایی که صنعت گردشگری مصر با چالش های زیادی در جذب گردشگر مواجه است، گزارشها از سفر هزاران گردشگر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در روزهایی که صنعت گردشگری مصر با چالش های زیادی در جذب گردشگر مواجه است، گزارشها از سفر هزاران گردشگر به مصر برای تماشای چهره آفتاب گرفته «رامسس دوم» در هفته گذشته حکایت دارد.

سالی دو بار (22 فوریه و 22 اکتبر) با آغاز فصل برداشت محصول در میان مصریان باستان، صورت مجسمه رامسس دوم در معبد «ابوسمبل» با تابش مستقیم نور خورشید روشن می‌شود که این رویداد هرساله هزاران گردشگر را راهی مصر و معبد ابوسمبل در منطقه آسوان می کند که سالها قبل به ثبت جهانی یونسکو رسید.

براساس آمارها از زمان برکناری «حسنی مبارک» از ریاست جمهوری مصر در سال 2011، روند کاهش گردشگران این کشور آغاز شد که حاصل آن کاهش 5 میلیون نفری گردشگران مصر در سال 2011 نسبت به سال 2010، سال رویایی‌ صنعت گردشگری این کشور بود که توانست در جمع 10 مقصد برتر گردشگری جهان جای گیرد و میزبان 15 میلیون گردشگر باشد.

البته در سال 2011 تعداد گردشگران مصر نسبت به سال 2010 نزدیک به 2 میلیون نفر افزایش یافت، اما با برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر در سال 2013، این کشور تنها میزبان 9 میلیون و 500 هزار گردشگر بود و بعید به نظر می رسد که در سال جاری میلادی نیز گردشگران مصر افزایش چشمگیری یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها