امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122664
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، وزارت حقوق بشر عراق روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که باران‌های اخیر در شهر موصل ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، وزارت حقوق بشر عراق روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که باران‌های اخیر در شهر موصل موجب رانش زمین و خک در روستاهای اطراف شهرستان «سنجار» شد که در اثر آن پیکرهای ده‌ها ایزدی کشف گردید که بدست گروه تروریستی تکفیری «داعش» اعدام شده‌اند.

وزارت حقوق بشر عراق در بیانیه خود افزوده است: این ایزدی‌‌ها پس از اعدام بدست عناصر تکفیری داعش در گورهای جمعی و به طور مشخص در منطقه «تل النبات» در جنوب سنجار دفن شده بودند.

این بیانیه تصریح می‌کند که داعش شماری از اقلیت ایزدی عراق را پس از اعدام در گورهای جمعی سطحی در منطه البنات در جنوب شهرستان سنجار در غرب استان نینوا دفن کرده و باران‌های اخیر و رانش خاک و زمین موجب کشف این پیکرها شده است.

وزارت حقوق بشر عراق خاطر نشان کرد: گروه تروریستی تکفیری داعش همچنین اقدام به بمبگذاری و تخریب مرقد «محمد رشاد» و «عماد الدین» از شخصیت‌های مذهبی مهم و بارز ایزدی‌ها و خانه «صبار القیسی»، مدیر بهداشت منطقه بیجی پس از سرقت و غارت منزلش کردند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها