امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122665
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
«احمد مرعی»، نائب رئیس حزب الاتحاد لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت به طور مختصر به تشریح عوامل ناامنی‌ها در ...

«احمد مرعی»، نائب رئیس حزب الاتحاد لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیروت به طور مختصر به تشریح عوامل ناامنی‌ها در شمال لبنان و فتنه انگیزی‌ها در این کشور پرداخت.

مرعی اهداف سیاسی تکفیری‌ها در ناامن کردن طرابلس و شمال لبنان و درگیری آنها با ارتش لبنان را دستیابی به راه دریایی دانست که به کمک گروه های مسلح در منطقه قلمون و منطقه مرزی همجوار لبنان در خاک سوریه بیاید تا برایشان گذرگاهی به موازات گذرگاه ترکیه ایجاد شود و در اصل این رویای دیرین تکفیری‌ها بوده که امارتی به زعم خود اسلامی از شمال لبنان تا موصل در عراق تاسیس کنند و در اصل چیزی را عملی کنند که طرف‌های خارجی به آنها دیکته کردند.

وی همچنین تاکید کرد: تروریست‌های تکفیری در حملات وحشیانه خود علیه مقاومت قصد عملی کردن نقشه غربی‌ها در ضربه زدن بر قدرتی را دارند که دشمن صهیونیستی در برابر آن زانو زده و این در حالی است که مقاومت هرگز خود را به درگیری‌های داخلی و فتنه‌ها در لبنان وارد نمی‌کند زیرا هدف اصلی آن مقابله با دشمن صهیونیستی است.

نائب رئیس حزب الاتحاد لبنان در پاسخ به این سوال که آیا امکان تبدیل شدن طرابلس به عرسالی دیگر وجود دارد، گفت:ارتش لبنان از حوادث عرسال درس گرفته و تاکید کرده که درباره طرابلس و المینا حاضر به مذاکره نیست زیرا تکفیری‌های تندرو را در حدی نمی‌داند که با آنها وارد مذاکره شود بنابراین بر پیگرد اخلال‌گران امنیت و افراد مسلح تاکید کرده و با هر گونه حل و فصلی که به جایگاه نهادی نظامی و شان و منزلت شهدای این سرزمین که در دفاع از وحدت کشور و امنیت و ثبات آن جان خود را داده‌اند لطمه وارد کند مخالف است.

دولت لبنان همچنان از سوی فرانسه و آمریکا برای نپذیرفتن هدیه نظامی ایران تحت فشار است/نپذیرفتن هدیه اشتباهی بس بزرگ است

احمد مرعی در بخش دیگری از سخنانش درباره هدیه نظامی ایران به ارتش لبنان برای تقویت تسلیحاتی این کشور در مبارزه با تروریسم گفت:دولت لبنان همچنان از سوی برخی طرف های خارجی برای رد این هدیه تحت فشار است و از سوی دیگر مسلح ساختن ارتش لبنان خط قرمزی است که کشورهای غربی برای به دست آوردن دل اسرائیل با آن مخالفند زیرا ارتش لبنان دوست را از دشمن تشخیص داده و ضعیف نگاه داشتن ارتش لبنان یکی از تصمیم هایی است که برای تقویت نشدن نهاد نظامی این کشور اتخاذ می شود.

وی تاکید کرد: دولت لبنان هنگامی که تحت فشار کشورهای غربی و در راس آن فرانسه و آمریکا قرار می گیرد و هدیه نظامی بی‌دریغ و بی‌منت ایران را رد می کند در اشتباه بزرگ به سر می‌برد در حالی که این هدیه نظامی می‌تواند به لبنان برای خرید سلاح و تجهیزات برای ارتش کمک شایانی کند به گونه‌ای که در درگیری ارتش لبنان با گروه‌های تروریستی مبارزه به سود ارتش و در نهایت کشور لبنان رقم خواهد خورد.

تشکل دیدار ملی برای دور کردن اهل تسنن از جریان افراط گرای المستقبل به رهبری سعد حریری است

مرعی درباره نقش تشکل تازه تاسیس دیدار ملی متشکل از جمعیت اهل تسنن لبنان را در عرصه داخلی مقابله با خطابه‌های تحریک آمیز و فتنه‌انگیزی‌های قومی مذهبی در لبنان خواند.

وی در این باره تصریح کرد:تشکل دیدار ملی شامل جمعی از نیروهای ملی‌گرا و اسلامی است که در موضع گیری و اهداف مشترک هستند و هدف از این تشکیل مقابله با توطئه‌ها برای دور کردن اهل تسنن در لبنان از تاریخ مبارزاتی و مقاومت خود در برابر دشمن صهیونیستی است بخصوص که نیروهایی سیاسی در لبنان از زمان روی کار آمدن خود به دنبال به افراط کشاندن مذهب اهل تسنن و درگیر کردن آنها با مذاهب دیگر و بخصوص شیعیان بوده و هستند و ما می‌خواهیم نشان دهد که جامعه اسلامی اهل تسنن هرگز در راستای نقشه‌های خارجی ها عمل نکرده و بین مسلمانان تفرقه انگیزی نمی‌کند.

نائب رئیس حزب الاتحاد لبنان در پایان سخنان خود گفت:نقش تشکل دیدار ملی دور کردن مسلمانان اهل تسنن از وابستگی به جریان المستقبل و کانال های ارتباطی این جریان در منطقه و یا دور کردن آنها از اندیشه تروریستی و افراط گرایی است و در اصل خط سومی است که به دنبال حفظ امنیت، وحدت و استقلال کشور و از بین بردن مناقشه‌های قومی بین مسلمانان است که تنها دشمنان غربی و صهیونیستی از آن بهره می‌برند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها