امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12267
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 115
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک عامل انتحاری در حالی که کمربند انفجاری به خود بسته بود خود را در شهر کیدال در دورترین نقطه شمال شرق مالی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک عامل انتحاری در حالی که کمربند انفجاری به خود بسته بود خود را در شهر کیدال در دورترین نقطه شمال شرق مالی نزدیک مقر نیروهای فرانسوی منفجر کرد.

این حمله به کشته شدن عامل انتحاری و زخمی شدن تنها یک نفر منجر شد.

خبرگزاری صحرا مدیا اعلام کرد که این انفجار در میدانی از شهر کیدال روی داد که قرار بود ساعاتی بعد صحنه تظاهرات باشد و انتظار می‌رود که یکی از عناصر جنبش وحدت و جهاد در غرب آفریقا این حمله انتحاری را انجام داده باشد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که این حمله منزل یک فرمانده نظامی جنبش ملی آزادی بخش ازواد (شورشیان طوارق) معروف به مالک را هدف گرفته بود.

جنگجویان جنبش ازواد با بیرون راندن شهروندان سیاهپوست از این شهر آنها را متهم می‌کنند که از عناصر ارتش مالی هستند.

«مانگا دمبله» وزیر ارتباطات مالی اخیرا هشدار داد در صورتی که بدرفتاری، آدم ربایی و اقدامات مربوط به پاک‌سازی نژادی جنبش آزاد‌سازی ازواد علیه جامعه سیاه پوستان کشور صحت داشته باشد، مجرمان تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

از سوی دیگر سخنگوی ارتش مالی در باماکو اعلام کرد که نظامیان مالی دیروز، سه‌شنبه، عازم کیدال شدند تا این شهر را از سیطره گروه مسلح جنبش آزادی‌بخش ازواد خارج کنند.

جنبش ازواد که به همراه دیگر گروه‌های مسلح شمال مالی این منطقه را در اشغال خود داشت، از زمان مداخله نظامی فرانسه در مالی اجازه ورود نظامیان مالی به کیدال را نداده است.

جنبش ازواد تأکید می‌‌کند دولت باماکو باید به خواسته‌های آن قبل از ورود نظامیان به کیدال پاسخ دهد.

ساکنان منطقه انیویس واقع در بین دو شهر گائو و کیدال ورود نظامیان به این شهر را تأیید کردند.

سخنگوی ارتش مالی بدون اعلام تعداد نظامیانی که به کیدال اعزام شده‌اند، گفت: چهار یگان از نظامیان ارتش برای استقرار در نقاط استراتژیک و به منظور کنترل شهر کیدال به این منطقه اعزام شدند.

در روزهای اخیر دولت مالی جنبش آزادی بخش ازواد را به تلاش برای پاک‌سازی نژادی علیه جامعه سیاه پوستان کیدال متهم کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها