امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122677
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دی‌مستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه پنج‌شنب شب پس از حضور در نشست شورای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دی‌مستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه پنج‌شنب شب پس از حضور در نشست شورای امنیت سازمان ملل از ارائه طرحی خبر داد که بر اساس آن تلاش می‌شود تا در نقاطی از سوریه، «مناطق تعلیق درگیری» ایجاد شود.
آقای دی‌مستورا که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، با اعلام این خبر، هدف از اجرای احتمالی این طرح را ارسال کمک‌های بشردوستانه به مناطق مختلف سوریه اعلام کرده است.
وی همچنین گفت او طرح صلح مشخصی برای سوریه ندارد، اما یک «طرح اقدام» دارد که بر اساس آن تلاش می‌شود تا رنج‌های غیرنظامیان سوری، کاهش یابد.
به گفته دی‌مستورا، شهر «حلب» می‌تواند «گزینه‌ای خوب» برای ایجاد منطقه تعلیق درگیری باشد. نماینده ویژه سازمان ملل، جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه نکرد، اما گفت تلاش می‌کند تا موافقتنامه‌ای محلی در این رابطه به دست آید.
وی در رابطه با این طرح گفت: «بر این اساس، درگیری‌ها باید در این مناطق تعلیق شود تا فرصتی برای بهبود اوضاع انسانی فراهم شود و مردم احساس کنند که دستکم چنین درگیری دیگر در جریان نخواهد بود.»
طرح سازمان ملل در حالی مطرح می‌شود که شهر حلب در آستانه بازپس‌گیری کامل توسط ارتش سوریه قرار دارد و نیروهای گروه‌ مسلح موسوم به «ارتش آزاد» که تحت حمایت علنی غرب قرار دارد، هفته قبل اعلام کرد (اینجا) در صورتی که آمریکا مواضع ارتش سوریه را هدف قرار ندهد، شهر به طور کامل «سقوط می‌کند.»
دی‌مستورا در ادامه با بیان اینکه داعش در تلاش است تا مناطق بیشتری در سوریه را به تصرف درآورد و این باید فرصتی باشد تا طرفین برای رسیدن به توافقی سیاسی و پایان دادن به درگیری‌ها، «به جلو حرکت کنند.»
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، پیش از نشست شب گذشته شورای امنیت، سفرهایی به ایران و روسیه داشت و با مقامات دو کشور در رابطه با اوضاع سوریه رایزنی کرد.
«بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل در واکنش به طرح آقای دی‌مستورا گفت دمشق آماده است تا این پیشنهاد را «مورد بررسی» قرار دهد. به گفته وی، جعفری آماده است تا در نشست روز جمعه با دی‌مستورا، جزئیات بیشتری در رابطه با این طرح را بشنود.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، دیپلمات‌ها می‌گویند اعضای شورای امنیت سازمان ملل هم آماده‌اند تا این طرح را به عنوان اولین گام در راستای حل بحران سوریه، مورد بررسی قرار دهند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها