امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122678
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 54
به گزارش  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن» معروف به ...

به گزارش  پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ «سهیل الحسن» معروف به «ببر» عملیات آزادسازی ریف جنوبی

ادلب را با هدف پاکسازی غرب سوریه آغاز کردند، منطقه‌ای که به طور اساسی گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و دیگر گروه‌های تروریستی تندرو بیش از دو سال و نیم است، آن را به اشغال خود درآورده‌اند.

 
موقعیت شهرهای مورک، خان شیخون و کفر زیتا مشخص شده است

استان ادلب و ریف آن، به خصوص ریف جنوبی آن که شهر «خان شیخون» یکی از مهمترین و استراتژیک‌ترین شهرهای آن را تشکیل می‌دهد، هدف نیروهای ببر خواهد بود، در حالی‌که این منطقه برای گروه‌های تروریستی مسلح از اهمیت بسزایی برخوردار است و اغلب این گروه‌ها در این استان پایگاه و دژی مستحکم برای خود بنا کرده‌اند، به گونه‌ای که در ابتدا گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» قصد داشت، این استان را به عنوان «امارت اسلامی» خود در برابر اقدام گروه تروریستی تکفیری داعش اعلام کند که در شرق و شمال شرقی سوریه تشکیل «امارت اسلامی» مورد نظر خود را اعلام کرده بود.

 
تقسیمات اداری استان ادلب/ریف جنوبی با مرکزیت «معره النعمان» در نقشه مشاهده می‌شود

اما تصمیم آغاز عملیات ارتش سوریه در ریف جنوبی ادلب پس از آن اتخاذ شد که سرهنگ سهیل الحسن به همراه نیروهایش موفق شد، شهر استراتژیک «مورک»، در ریف شمالی حماه و مهمترین کانون حضور و فعالیت جبهه النصره را که هم مرز با ریف جنوبی ادلب است، آزاد و راه را برای آغاز عملیات ارتش سوریه در ریف جنوبی ادلب هموار کند که مرحله‌ای جدید از روند مبارزاتی و عملیاتی ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی در این کشور است.

 
موقعیت استان ادلب در سوریه

عملیات یگان‌های ارتش سوریه به فرماندهی سرهنگ سهیل الحسن در ریف جنوبی ادلب با پیشروی این یگان‌ها که از سوی لشکر 11 پیاده نظام ارتش حمایت می‌شدند، با پیشروی به سمت شهرک «الصیاد» آغاز شد که با تسلط این نیروها بر تپه استراتژیک «الصیاد» و واداشتن گروه‌های مسلح تروریستی مستقر در این تپه به عقب نشینی به سمت شهر مهم خان شیخون همراه بود.

تپه استراتژیک الصیاد در جنوب غربی شهر خان شیخون قرار گرفته و تنها 7 کیلومتر با این شهر فاصله دارد و به همین جهت به صورت مستقیم بر آن مشرف است. از سوی دیگر در جنوب این تپه شهرک «کفر زیتا» با حدود 3 کیلومتر فاصله و در جنوب شرقی آن شهر «مورک» با فاصله‌ای 11 کیلومتری قرار دارد.

با توجه به آنچه گذشت، می‌توان موفقیت ارتش سوریه در تسلط بر تپه الصیاد را پیروزی نظامی بزرگ برای ارتش سوریه به شمار آورد که زمینه‌ ساز پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ‌تر در استان ادلب خواهد بود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها