امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12268
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۹
تعداد بازدید: 138
به گزارش فارس، در مراسم سالروز رحلت جانسوز و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) هزاران تن از مردم مسلمان ولایت بلخ در شمال افغانستان اعم از شیعه و سنی این ...

به گزارش فارس، در مراسم سالروز رحلت جانسوز و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) هزاران تن از مردم مسلمان ولایت بلخ در شمال افغانستان اعم از شیعه و سنی این مصیبت بزرگ را به سوگ نشستند و یاد و خاطره آن عبد صالح الهی را گرامی داشتند.

در این مراسم «محمد ظاهر وحدت» معاون والی (استاندار) بلخ ضمن تجلیل از شخصیت حضرت امام (ره)، آن بزرگوار را پرچمدار عدالت و فریادگر وحدت و اخوت اسلامی در عصر حاضر عنوان کرد.
به گفته محمد ظاهر وحدت، حضرت امام تنها شخصیتی بود که با قاطعیت و بدون ترس و دلهره و به پشتیبانی خداوند و ملت مسلمان ایران در برابر طاغوت‌های زمان قدعلم کرد و با گام‌های استوار و قلبی سرشار از ایمان زنجیر استعمار را شکست.

معاون والی بلخ معتقد است که با توجه به شرایط حاکم بر جهان بخصوص شرایطی که در کشورهای اسلامی بوجود آمده است، وظیفه مسلمانان بیش از گذشته ایجاب می‌کند که به توصیه‌ها و راهنمایی‌های آن انسان خردمند و رهبر بی‌بدیل توجه نمایند و دست وحدت، اخوت و برادری را بیشتر بفشارند.
 مولوی «محمد شاه عادلی» رئیس «شورای اخوت اسلامی» ولایت بلخ نیز در سخنانی حضرت امام خمینی (ره) را روحانی پرهیزگار، عالم آگاه، فقیه وارسته و رهبر خردمندی دانست که چون جد بزرگوارش حضرت محمد مصطفی (ص) متعلق به همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است.

در همین حال، حجه الاسلام و المسلمین «محمد کاظم جعفری» رئیس «شورای علمای تشیع» ولایت بلخ نیز تجلیل از مقام و شخصیت حضرت امام خمینی (ره) را وظیفه هر مسلمان در هر گوشه از جهان دانست.
 وی خودباوری، مردم‌داری، دین باوری، اتکاء و باورمندی به خداوند را از خصیصه‌های نیکو حضرت امام (ره) و از دلایل پیروزی رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران در حرکت ضدطاغوتی ایشان ذکر کرد.

جعفری در پاسخ به یاوه‌سرایی‌های کسانی که امام خمینی را صرفا متعلق به کشور و جغرافیای خاصی می‌دانند و تجلیل از شخصیت آن ابرمرد دوران را در کشورهای دیگر تحمل ندارند، گفت: اینگونه انسان‌ها که وابسته به استکبار جهانی و گروه‌های ضددینی هستند، می‌خواهند با مطرح کردن افکار ناسیونالیستی، بین مسلمانان جدایی بیافکنند.
 جعفری تأکید کرد: تجلیل از مقام شامخ و والای امام خمینی (ره) در هر زمان و هر مکانی مایه افتخار، عزت و سربلندی همه مردم خواهد بود.

در این مراسم که در شهر «مزار شریف» برگزار شد مقامات حکومتی ولایت بلخ، علما و طلاب دینی، فرهنگیان و سایر اقشار مردم این ولایت شرکت کرده بودند.
 در ضمن، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران «عرب لو» و سایر کارکنان این نمایندگی سیاسی نیز در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها