امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122681
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، تلاش ملت ایران برای اجرایی کردن هر چه بهتر فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، یک تهدید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، تلاش ملت ایران برای اجرایی کردن هر چه بهتر فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، یک تهدید بزرگ برای دشمنان به شمار می‌آید و اینکه آنان از هر طریق ممکن سعی در خدشه وارد کردن به این فریضه الهی را دارند، گواه بر این مدعاست.

در شرایط امروز بهترین راه برای مبارزه با هجمه و ناتوی فرهنگی، زنده نگه داشتن فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، این فریضه الهی یک واجب اخلاقی، دینی و شرعی است و همه افراد جامعه باید احیای معروفات و مقابله با منکرات را به عنوان یک وظیفه شرعی و همگانی بدانند و در راستای آن تلاش کنند.

احیای امر به معروف و نهی از منکر مشارکت همگانی می‌طلبد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر مرزبندی ندارد و نمی‌شود آنها را منحصر به تشیع، تسنن و دیگر ادیان و مذاهب دانست، بلکه امر به معروف و نهی از منکر امری لازم‌الاجرا در هر جامعه است و همگان باید در حد توان خود برای نهادینه شدن و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در هر جامعه‌ای که زندگی می‌کنند، تلاش کنند.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ادامه داد: تنها یک ستاد نمی‌تواند برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کند و مشارکت همه برای نهادینه شدن این دو امر مهم امری لازم است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه وضع سیستان و بلوچستان نسبت به دیگر نقاط کشور در بخش منکرات خوب است، بیان کرد: در سال‌های اخیر متأسفانه شاهد افزایش منکرات در سطح جامعه هستیم و باید تلاش کنیم تا معروفات را ترویج کرده و جلوی منکرات را نیز بگیریم.

کمرنگ شدن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر به جامعه خسارت وارد می‌کند

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان تأکید کرد: ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر باید در اجرای برنامه‌ها، تقسیم‌بندی درسی انجام دهد و در این راستا از کمک و یاری تمام بخش‌های دولتی و مردمی بهره ببرند.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: فلسفه قیام عاشورا و حرکت عظیم و تاریخی امام حسین(ع) از سرزمین حجاز با هدف احیای دین پیامبر اکرم(ص) صورت گرفته است.

محسن اکبری اساس و پایه حرکت امام حسین‌(ع) در قیام کربلا را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: آنچه که امروز موجب زنده شدن اسلام و طی کردن مرزهای موفقیت در کشورهای اسلامی شده انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

این مسئول بیان داشت: این ستاد به منظور احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برپا شده است و کمرنگ شدن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تبعات و خسارات هایی را بر جامعه تحمیل می‌کند.

وصل کردن اسیدپاشی اصفهان به امر به معروف نشانه هراس دشمنان از این فریضه است

امام جمعه شهرستان هیرمند اظهار کرد: امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، جنگید و صلح نکرد و خداوند محبت او را در دل مسلمانان قرار داد.

حجت‌الاسلام ابراهیم گزمه افزود: امر به معروف و نهی از منکر را باید از خانه و خانواده خود شروع کنیم و به جامعه بسط دهیم.

وی گفت: وصل کردن اسید پاشی اصفهان به امر به معروف ونهی از منکر کار دشمنان و رسانه های بیگانه است و این به این معنی است که دشمنان خارجی و داخلی از امر به معروف واهمه و در هراسند.

نهادینه شدن فریضه امر به معروف ناهنجاری‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

سرپرست مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هنگامی که آمارها را در زمان‌ها و ایام‌های مختلف رصد می‌کنیم متوجه کاهش جرائم در ایامی خاص می‌شویم که یکی از این ایام ماه محرم است.

علی‌اصغر کهنسال گفت: برگزاری مراسمات عزاداری در ماه محرم با جسم و جان مردم سرشته شده به همین دلیل آمار جرائم و آسیب‌های اجتماعی در این ایام کاهش چشمگیری دارد.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایمان و خداترسی در شکل‌دهی به رفتارهای فردی و گروهی بسیار موثر است افزود: باید در این ایام از ظرفیت نهادهای مذهبی در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی نهایت استفاده را کرد زیرا همه به خوبی می‌دانیم که هزینه در راه پیشگیری به صرفه‌تر از هزینه در راه درمان است.

سرپرست مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با تاکید بر احیا و نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، ادامه داد: تقویت دین باوری و حاکمیت ارزش‌های دینی، آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی، مدیریت نیازها و توانمندی فردی و اجتماعی، تقویت مداخلات اجتماعی و فردی و ارتقای بصیرت دینی مستلزم تعریف مجدد نقش نهادهای مذهبی و واگذاری نقش بیشتر به این نهادها است.

کهنسال تأکید کرد: در شرایط کنونی دشمن با جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و ناتو فرهنگی تلاش دارد تا نقش نهادهای مذهبی را در زندگی مردم کم‌رنگ جلوه دهند که در این راستا باید با بصیرت و آگاهی، مدیریت و انسجام‌ بخشی در اجرایی کردن پیام قیام عاشورا که امر به معروف و نهی از منکر بود و حضور باشکوه در عزاداری امام حسین(ع) اقدامات و اهداف شوم دشمن را ناکام گذاشت.

وی گفت: نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر ناهنجاری‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

امر به معروف و نهی از منکر محدود به یک هفته، یک زمان و مکان خاص نیست بلکه تمامی مسلمانان در هر زمان و مکان وظیفه احیای آن را بر عهده داشته و باید جامعه را به سمت معروفات تشویق و نسبت به منکرات برحذر داشته باشند.

در هفته اول ماه محرم که به عنوان هفته «احیای امر به معروف و نهی از منکر» نامگذاری شده است، یادآوری برای نهادینه کردن و اجرایی کردن هرچه بهتر این فریضه در جامعه پر رنگ‌تر می‌شود تا بررسی کنیم و بیندیشیم که تاکنون اقدامات ما برای نهادینه کردن این فریضه مهم چقدر موثر بوده، کجا مشکل داریم و چگونه از این ابزار مهم برای خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان در زمینه فرهنگی استفاده کنیم.

انتهای پیام/75004/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار