امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122684
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 28
غلامعلی حدادعادل امشب در حاشیه سفر خود به رودسر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره نامه تفویض اختیار به استانداران توسط نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور، ...

غلامعلی حدادعادل امشب در حاشیه سفر خود به رودسر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره نامه تفویض اختیار به استانداران توسط نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور، اظهار کرد: بنده یکی از امضا‌کنندگان این نامه هستم.

وی با اشاره به دلیل امضای این نامه تصریح کرد: نامه تفویض اختیار به استانداران برای این است که اختیارات استانداران افزایش یابد و کارها بهتر انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سرعت بخشیدن به فعالیت‌های عمرانی برای توسعه و پیشرفت کشور از دیگر دلایل امضای نامه تفویض اختیار به استانداران است.

به گزارش فارس، اخیرا 166 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به ریاست جمهوری خواستار تفویض اختیارات ویژه به استانداران شده‌اند. در این نامه تاکید شده است که برای عملیاتی‌کردن طرح ‌اقتصاد مقاومتی نیازمند چابک‌سازی دولت هستیم و این چابک‌سازی نیز با کاهش بروکراسی حاکم بر کشور تحقق خواهد یافت.
در بخشی از این نامه آمده است: غلبه بر مشکلات نیازمند واگذاری اختیارات ویژه به استانداران با استناد به اصول 127 و 128 قانون اساسی مبنی بر امکان تفویض اختیارات خاص توسط رئیس جمهور بر اساس مصوبه هیأت وزیران می‌باشد. به جز اصول مذکور در قانون اساسی ظرفیت‌های قانونی موجود از جمله مفاد 181 و 186 قانون برنامه پنجم توسعه امکان بهره‌گیری از تفویض اختیار و تمرکز بر افزایش اختیارات استان‌ها را فراهم ساخته است.
انتهای پیام/2300/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها