امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122685
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 40
غلامحسین غفارپور، متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره بیماری تینا ورسیکالر یا پی تی ریازیس ورسیکالر تصریح کرد: این ...

غلامحسین غفارپور، متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره بیماری تینا ورسیکالر یا پی تی ریازیس ورسیکالر تصریح کرد: این بیماری نوعی بیماری قارچی است که در برخی افراد دارای استعداد ذاتی ابتلا به این بیماری خود را به شکل لکه های رنگی در طیف های کم رنگ تر از پوست تا حنایی رنگ در بخش جلوی سینه، کمر، زیر بغل ها و منطقه کشاله ران نشان می دهد.

وی افزود: وقتی با سر سنجاق به این لکه ها فشار وارد می شود حالت چروکیده ایجاد می شود و با اندک فشاری از سطح پوست جدا می شود.

غفارپور خاطرنشان کرد: قارچ عامل این بیماری در بدن همه افراد وجود دارد و وسیله دفاعی بدن است اما در افراد مستعد این قارچ ها رشد کرده و به صورت تجمعی در می آیند و تظاهرات بالینی ذکرشده را بروز می دهند.

این متخصص پوست و مو گفت: این بیماری بیشتر در افرادی که زیاد عرق می کنند یا ورزشکاران که بدن خود را چرب می کنند دیده می شود.

وی تصریح کرد: برای درمان این بیماری می توان از شامپو، کرم و کپسول های مخصوص ضد قارچ این بیماری استفاده کرد و آن را در طول یک یا دو هفته کنترل و درمان کرد اما ممکن است مجددا در صورت تعریق بدن بیمار یا چرب کردن پوست خود را نشان دهد.

غفارپور افزود: برای پیشگیری از بروز یا عود مجدد این بیماری ضمن رعایت بهداشت پوست می توان با مصرف ماهیانه یک بار از شامپوهای ضد قارچ و شستشوی تمام بدن با این شامپوها به صورتی که این شامپو 5 دقیقه روی بدن بماند از تجمع قارچ ها و بروز بیماری پیشگیری کرد.

وی درباره شیوع این بیماری در سن و جنس خاص نیز گفت: در بین جنس خاصی شیوع ندارد اما بیشتر در سنی خود را نشان می دهد که غدد چربی در بدن فعالیت خود را شروع کرده است که این اتاق معمولا پس از بلوغ رخ می دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها