امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122686
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو امروز، پنج شنبه در مقاله‌ای نوشته ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو امروز، پنج شنبه در مقاله‌ای نوشته ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از دید مردم این کشور، نماد روسیه است و انتقادات غرب از وی، با هدف ضربه زدن به مسکو صورت می‌گیرد.

این روزنامه در این رابطه نوشته است: برغم اینکه اکثر مردم روسیه انتقادات غرب از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه را شنیده‌اند، ولی در حال حاضر «سهم اعتماد به غرب» در بین مردم روسیه تنها 4 درصد است. حتی آن کسانی که از عملکرد پوتین در مقام ریاست‌جمهوری رضایت ندارند هم تفاسیری که در رسانه‌های غربی در مورد رئیس جمهوری دیده می‌شود را باور ندارند.

مرکز سنجش افکار عمومی سراسری روسیه این هفته در نظرسنجی از مردم روسیه در خصوص انتقادات غربی‌ها از روسیه و شخص رئیس‌جمهور سئوال کرده است. انگیزه این اقدام بعد از سخنرانی جنجالی پوتین در کنفرانس بین المللی باشگاه مباحثات «والدای» بوجود آمد.

آنطور که نتیجه این نظرسنجی نشان داده، در حال حاضر 37 درصد مردم روسیه اطلاعات منتشره از سوی رسانه‌های غربی را دریافت کرده و از آن اطلاع دارند، ولی دوسوم این تعداد، یعنی 68 درصد مردم اطمینان دارند که ارزیابی صورت گرفته از اقدامات دولت روسیه در غرب پیش داورانه و کاملا بر اساس واقعیت نیست. این تعداد حتی شامل افرادی می شود که خود از عملکرد ولادیمیر پوتین رضایت کامل ندارند و در عین حال برای آگاهی از اوضاع و احوال از اخبار و اطلاعات رسانه‌های غربی استفاده می‌کنند. در عین حال 52 درصد از مردم روسیه از انتقادات صورت گرفته از سوی غرب از دولت و شخص رئیس‌جمهور آگاهی دارند.

بر اساس این نظرسنجی، 87 درصد از کسانی که از این انتقادات اطلاع دارند، آنها را بی‌پایه و اساس می‌دانند. دقیقا به همین میزان، یعنی 87 درصد از مردم هم معتقدند که انتقادات صورت گرفته از رئیس‌جمهوری روسیه به دلیل استقلال عمل وی در خط مشی سیاسی وی است.

تنها 4 درصد از مردم روسیه بر این عقیده هستند که انتقادات صورت گرفته از دولت روسیه با هدف بهبود اوضاع در روسیه است. جالب توجه اینکه تنها 9 درصد از سئوال شوندگانی که از عملکرد پوتین در سمت ریاست‌جمهوری راضی نیستند، انتقاد نسبت به وی را درست می‌دانند.

ضمن اینکه 82 درصد از شهروندان روسیه بر این عقیده هستند که انتقادات غرب، در واقع تلاشی برای ضربه زدن به روسیه و ایجاد شکاف در این کشور است.

به اعتقاد کارشناسان، مردم روسیه درک کرده‌اند که پوتین یک رهبر واقعی است و در راه منافع ملی کشور تلاش می‌کند و جایگزینی برای وی در سال‌های آتی وجود ندارد.

«الکساندر کلوکین» کارشناس مسائل سیاسی و رئیس بنیاد برنامه اجتماعی «احیای سیبری» در گفت‌گو با خبرنگار «ایزوستیا» گفته است: «بسیاری در روسیه با من در این خصوص هم عقیده هستند که اگر ولادیمیر پوتین نباشد، به احتمال زیاد روسیه دچار شکاف و از هم پاشیدگی می شود.»

به عقیده وی، در شرایط کنونی آمریکا تلاش می‌کند تا همه جهان را متقاعد کند که پوتین باید سریعا از رهبری روسیه کنار گذاشته شود، ولی مردم روسیه اصلا با چنین نظری موافق نبوده و همه معتقدند که هنوز در روسیه جایگزینی برای ولادیمیر پوتین پیدا نشده است.

این کارشناس در توضیح این نظریه می‌گوید: «پوتین اعتماد به خویش و کشورشان را بار دیگر به مردم روسیه بازگردانده است. او برای مردم روسیه به سمبلی برای وحدت و قدرت روسیه تبدیل شده است، هرچند ممکن است این مسئله به مرام غربی‌ها خوش نیاید، ولی واقعیتی است که برای همه در روسیه کاملا ملموس است.»

کلوکین می افزاید: «نادیده گرفتن نقش بزرگ و تاریخی پوتین در روسیه تنها از سوی دشمنان روسیه و یا کسانی  مطرح می‌شود که چیزی از سیاست و آنچه در جهان می‌گذرد، نمی‌دانند. اکنون آمریکا تلاش زیادی را بکار بسته تا همه جهان را قانع کند که زمان آن رسیده تا پوتین از قدرت در روسیه کنار برود. دولت آمریکا با اعمال فشار و تحریم و دیگر اقدامات سعی دارد این سیاست خود را اجرا کند، ولی مردم روسیه بهتر از هر کسی از هدف اصلی آنها آگاه هستند.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها