امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 122698
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 26
یکی از اهالی شهر «هیت»، در غرب استان الانبار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد به تشریح و روایت جنایت اعدام تعداد ...

یکی از اهالی شهر «هیت»، در غرب استان الانبار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد به تشریح و روایت جنایت اعدام تعداد زیادی از اعضای عشیره «البو نمر»، ساکن در دو منطقه «الزویه» و «البکر» پرداخت که تنها یک پل کوچک از شهر هیت جدا می‌کند.

این شاهد عینی در این‌باره توضیح داد که عناصر تکفیری داعش به واسطه قایق‌‌هایی از رود فرات که ارتباط دهنده شهر هیت به دو منطقه حی البکر و الزویه گذشته و وارد این دو منطقه شدند که عمدتا اعضای عشایر البو نمر در آن سکونت داشته و به جانبداری و حمایت‌اشان از نیروهای پلیس و گروه‌های بیداری معروف هستند و در این اواخر بسیاری از تجهیزات و تسلیحات نظامی سبک و نیمه سنگین خود را در جریان درگیری با عناصر داعش که چند هفته طول کشید، از دست داده بودند و همین موجب شده بود تا در این اواخر اعضای این عشیره از این دو منطقه خارج و در منطقه دیگری در نزدیکی پایگاه نظامی «عین الاسد» اقامت کنند.

این شاهد عینی می‌افزاید: عناصر داعش پس از ورود به این دو منطقه وارد مساجد آنها شده و اعلام کردند،‌ اقدام به بازرسی از خانه‌های منطقه با هدف یافتن سلاح‌های موجود در آنها خواهند کرد و اهالی را واداشتند، تا پایان بازرسی از منطقه خارج شوند.

وی ادامه می‌دهد: تعداد زیادی از اعضای عشیره البو نمر خروج از خانه و تسلیم سلاح به داعش را رد کردند، اما در عین حال نمی‌توانستند، آنگونه که باید از خود دفاع کنند، به همین منظور داعش از این وضعیت استفاده کرد و این افراد را که اغلب از جوانان عشیره بودند، دستگیر و آنها را بخش دیگر شهر هیت منتقل کردند و پس از شناسایی افراد تحت پیگرد خود اقدام به اعدام آنها کردند.

این شاهد عینی تاکید کرد که داعش دست‌کم 180 جوان البو نمر را دستگیر کرد و دست‌کم 150 نفر آنها را اعدام کرد و مابقی نزد این گروه در اسارت بسر می‌برند و هم اکنون تنها زنان و کودکان و سالمندان در دو منطقه محل سکونت عشیره البو نمر اقامت دارند که آنها نیز هدف حملات خمپاره‌ای داعش هستند و اگر هم جوانی میان آنها به چشم می‌خورد، جز اعدام سرنوشت دیگری در انتظار وی نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد که بخش قابل توجهی از اهالی شهر هیت از بیم کشته شدن بدست داعش به این گروه به صورت صوری ملحق شده‌اند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها